Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Utěsňovač chladiče

Zdravím Vás všechny s dotazem.

Mám vysloužilou Felicii 1.3 a mám díru v chladiči (ztrácí se mi chladicí kapalina). Chci si do dvou let pořizovat nové auto, takže se mi už do Feldy nechce moc investovat.

Máte někdo zkušenost s utěsňovači chladiče? Dejme tomu, aby to zhruba dva roky drželo a potom už to vem čert? Po těch dvou letech půjde na vrakoviště, takže je to celkem jedno, když nevydrží dýl (nehodlám to prodávat).

Našel jsem na netu práškový utěsňovač (http://www.carsshop.cz/nahradni-dily/utesnovac-chl adice-prasek-20-g/chladici-soustava-1) anebo tekutý utěsňovač. Je v tom nějaký zásadní rozdíl nebo je to úplně jedno? (cenově to vyjde +/- nastejno).

Máte s tím někdo zkušenosti? Najezdím ročně cca 10 000 km, takže dejme tomu, aby to vydrželo 2 roky a 20 000 km.

Děkuji všem za odpovědi.

Zdravím, jde použít vhodný utěsňovač a funguje to bez problémů. Já jsem před rokem u svého renolta kde mi mírně zamrzla voda v chladiči použil toto: TORALIN Tekutá měď - utěsnění bloku motoru.
Měl jsem jednu trhlinu v hliníku bloku motoru, délka cca 4 cm a do ní jsem strčil nehet prstu a po aplikaci přípravku podle návodu se to opravilo do 15 minut a nic už neteče a je tomu už přes rok. Každý den jsem před aplikací doléval cca 3 litry vody jak to teklo a teď jsem za celý rok nedoléval vůbec a je tam furt stejně.
Utěsňovač tedy doporučuji použít, mě to moc pomohlo a bylo to rychle a levně.
Přeji hezký den.

Ty pako, preferuješ svoj šmejd? Tesnenie hlavy sa nedá nejakou kvapalinou spraviť. To robia šmelinári a Cigáni, ktorí vozia bezcenné šroty ojetiny tupcom, lúze, boľševikmi vypatlaného národa z Ost bloku.

Za tie prachy si vymení každý svojprávny človek tesnenie pod hlavou sám doma ak si požičia momentový kľúč a dvojručnú T násadu na imbudák k povoleniu hlavy.