Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stavba Tandoori pece

Zdravím, nemáte prosím někdo nějakou zkušenost se stavbou Tandoori pece, případně zkušenosti s tvořením větších výrobků z hlíny (jaký typ hlíny, jak to postavit a vypálit). Díky za rady. Tomina

udělat spodek z šamotek by možná šel, možná by to šlo udělat celý z šamotek, ovšem jak by na tom pak držel naan při pečení a jestli by se nedrolila do chleba malta ve spojích cihel je otázka druhá, nejčistější by bylo to udělat celé z hlíny a pak to zevnitř vypálit, pár fotek už jsem viděl, ale nikde moc souvislejší komentář.. s keramikou nemám žádnou zkušenost, ale pokud se udělá 2-3cm silná stěna velké nádoby (po výškových vrstvách aby se to nesbortilo), nechá se pořádně vysušit a pak velmi pomalu natápí až do maxima (možná 800st. by se dalo dosáhnout za pomoci dřevenného uhlí a fénu), mohlo by se to povézt, počítám že indové ty své 1-2 metry vysoké nádoby taky nevypalují v uzavřené peci..

jo, přesně tak, musí to být pořádný kotel :-) i ty největší květináče by byly asi malý.. koukal jsem na hlínu, 10 kg cca 150,- což by snad zas nebyla taková rána za pár balíků, když by se to povedlo napoprvé.. a výsledné produkty jsou celkem dobrý.. https://www.google.cz/search?q=tandoori+chicken&bi w=1920&bih=955&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&sqi =2&ved=0ahUKEwjc1IqU3eXJAhUMHxoKHeurCPEQsAQIIQ