Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zalepení tekoucího kotle OPOP H 41

Dobrá den,
začal mi téct kotel H41. Je už starý, to je mi jasné, ale potřebuji aby do jara vydržel. Nejsou propálené ty litinové žebra, ale spíše prorezlá bočnice uvnitř dole a a úplně vzadu. Dole už jsem to rozpáral a vidím tam drobné dirky, kterými to teče.
Moje otázka zní: čím to zapatlat, aby to vydrželo? Nějakým tekutým kovem? Přímý oheň tam není, hodně teplo však ano.
Díkec

Kupte přípravek na opravu netěsnosti chladičů u benzinky smíchejte jej s mletou zrnkovou kávou, vypusťte kotel (případně celý systém). Směs nalejte do kotle, poté zavodněte a odvzdušněte systém. Kotel roztopte na 100 st.C s vypnutou proháněčkou (pokud máte samotíž uzavřete radiátory), které obojí při dosažení zmíněné teploty průběžně uvedete do provozu.Mám to odzkoušené, již před několika roky a doposud je kotel bez úniku, vřele doporučuji vyzkoušet.

flodur.