Zalepení tekoucího kotle OPOP H 41
Dobrá den,
začal mi téct kotel H41. Je už starý, to je mi jasné, ale potřebuji aby do jara vydržel. Nejsou propálené ty litinové žebra, ale spíše prorezlá bočnice uvnitř dole a a úplně vzadu. Dole už jsem to rozpáral a vidím tam drobné dirky, kterými to teče.
Moje otázka zní: čím to zapatlat, aby to vydrželo? Nějakým tekutým kovem? Přímý oheň tam není, hodně teplo však ano.
Díkec
Nejdříve musíte zjistit velikost dírky, páč vy jen vidíte kousek. Je třeba odstranit rez, nečistotu a nejspíš zavařit záplatu. Páč okolí drobné dírky, bude prorezlé..
Ty dírky velké debudou. Naplnil jsem to vodou a spíše to prosakovalo, než teklo. Bude lepší použít nějaký kamnářský tmel nebo ten tekutý kov? A nebo něco hodně elestického?
Nic z toho Vám nejspíš držet nebude, nezapomeňte na tlak vody v systému, mastnota zažraná do hloubky atd...
svařit to nepude to bude asi pravděpodobně litina šamot asi také ne
radyvps,
to je rada....
ale on píše, že je to železo!!!
nikoliv litina!!
I litina lze zavařit.
Zdravim, zkuste to zalepit dvojslozkovym lepidlem na lepeni bloku motoru, ja jsem mel tusim od Henkela. Cena zavratna ale vydrz uzasna! Je to tusim do 600°C.
Kupte přípravek na opravu netěsnosti chladičů u benzinky smíchejte jej s mletou zrnkovou kávou, vypusťte kotel (případně celý systém). Směs nalejte do kotle, poté zavodněte a odvzdušněte systém. Kotel roztopte na 100 st.C s vypnutou proháněčkou (pokud máte samotíž uzavřete radiátory), které obojí při dosažení zmíněné teploty průběžně uvedete do provozu.Mám to odzkoušené, již před několika roky a doposud je kotel bez úniku, vřele doporučuji vyzkoušet.
flodur.
A co tohle? http://www.e-barvy.eu/products/zol-kov-tmel-na-kov -a-litinu-100g/ Udrží to?
A kolik toho přípravku tam nalít. Mám patrový dům
Obsah kotle je 70 litrů. Přípravku jsem použil 1 balení cca stálo 100Kč + bal.mletý zrnový kávy cca 200g,i více.Na zdárný úspěch budete mít, pokud kotel teče ve spodní části svaru.
S tímto tmelem nemám zkušenosti, ale ten se dle mého názoru nechá použít z venkovní strany, pokud je místo průsaku přístupné. Případně použíjte mnou navržený způsob z vnitřní části (viz výše) v kombinaci s tmelem z vnějšku pro sichr.
kefud.
Dobrý den,tazateli,popište blíže,jaký je k danému místu přístup,někdy stačí do dírky samořezný šroubek s podložkou ,máznutý lepidlem a oprava je hotová.Potom,pokud je tam přístup pro vrtačku,tak udělat záplatu,kterou přišroubujete samořeznými šrouby a tu opět podlepit,třeba tekutým těsněním na autoopravy,zůstane stále vláčné,letos jsem kupoval v tubě na benzině okolo sedmdesáti korun,vydrží teplo tuším 270 C ,to použít pouze pod šroubovanou záplatu,nebojte se,pokud to není v ohništi,tak tam vysoká teplota není,lamelu ochlazuje voda v okruhu,kotle odcházejí nejvíce vespod,usazuje se tam kal a nečistoty a pak se špatně chladí a tam se snadno i propálí,proto doporučuji jednou za čas odpustit z okruhů spodním kohoutem na kotlích část vody se špínou a pak opět dopustit,má to své opodstatnění.Nejlepší je však zavařit,kotel je ocelový,takže to jde snadno,ale pokud je tam přístup.
Pro veškeré postupy je základ opravované místo dokonale zbavit rzi a odmastit při lepení.Použít v nepřístupných místech stopkové brousky do vrtačky.
Vše chce však určitou zkušenost a dílenské vybavení,nelepíte sud na vodu na zahrádce,ono to pak rádo teče ve velkých mrazech.