Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdeni z plnych cihel

Dobry den,
planuju stavbu maleho zahradniho domku (4x5m) a budu jej zdit z plnych cihel. Mam je zadarmo za odvoz. Jedna se o cihly rozmeru 290 x 140 x 65mm. Se zdenim problem nebude, sice jsem nezdil s plnych cihel 15 let, ale je to jak jizda na kole :) Spis se chci poradit na jakou maltu zdit, popr. lepit. S obycejnou maltou strasne nerad delam.
Diky
Jindrich

Udelej to montazni penou. Nemusis resit tuny pisku, michani, zbytky, prebytky, nacasovani a da se to delat i pri -20. Delal sem to tak z nouze kdy neprisli zednici prave kvuli mrazu a byla objednana strecha. A dnes uz bych to nedelal jinak.

Dobry den.
Behem letoska jsem s lepenim penou ziskal bohate zkusenosti. Penou to skutecne ocejpa,ale: materialy musi byt opravdu presne,jinak neudrzite rovinu-pena pri prilozeni cihel proste slehne a hlavne rada material nadzvedava! Ten pak klouze jak na masle! A pokud mate cihly nekde z bouracky, nedelam si iluze o jejich presnosti. Takze na stare cihly opravdu maltu. Kdybyste zdil z porobetonu nebo brousenych cihel, penu bez debat doporucuji.

ZMR 11 je dobrá malta, dělám s ní rád. Je jemnější než např. Cemix a lépe se zpracovává. Teď jsem ale začal kupovat jakousi maltu od NoviPro z Raab Karcher, která je na pytel asi o 20 Kč levnější. Má sice menší únosnost - 5 MPa, ale na různé dozdívání a přizdívky stačí.

Na lepidlo tak leda porobetonové cihly. Zdil jsem děrované cihly, které jsem měl z bouračky, ale nebyly broušené. Tady fakt nemá smysl moc spekulovat. A zdící maltu, tedy např. ZMR 11, máte rozmíchanou rychleji než lepidlo. U toho přeci, podle technologického listu, musíte po prvním rozmíchání 5 minut čekat a poté znova rozmíchat (jestli se nepletu).