Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pohon křídlových bran

Dobrý den.
Před 5 lety jsem si koupil pohon křídlových bran Moveto ARM 400.
Nadával jsem vždy když jsem to používal.
V poslední době mi začiná blbnout i jedno rameno.
Uvažují že je blbost ho kupovat jako nahradní díl a asi bude rozumnější koupit celý nový pohon.
Mate doma něco s čim jste spokojení za rozumnou cenu?
Již jsem u par známých viděl par pohonu u kterých šel až strach k když se snažili zavířit bránu.

Něco přes rok používám Nice Wingo 2024 a zatím k plné spokojenosti. Vyšlo mě to s přikoupením dalších 2 ovladačů na cca 10.000,- a dělá co má. Jen jednou v zimě když se přes den oteplilo a v noci přimrzlo, zatekla voda kolem odblokovávacího zámku na vnitřní mechanismus a musel jsem rozmrazovat. Takže jsem zámek přelepil izolepou a od té doby bez potíží.
Co je na tom Moveto ARM 400 tak rozčilujícího?

Za ty 2 roky zaruky odeslan 3 X na servis.
Nekomunikovalí ovladače.
A zas to blbne.
V dnešní době mam v krabici kde je ř.jednotka arduino nano v3 a 433Mhz RF přijimač s ebay a funguje jak hodinky:-)

Oba dva jste tu dali pohon které už mam vybrané a uvažují který.

No kolega bojuje s pohony bran již několik let, stále problémy, opravy, přimrzání, zamrzání a já nevím co všechno. Podle něj nejlépe fungoval ten první co měl, snad 30 let bez poruchy - jeho manželka, ta tu bránu otevřela a zavřela vždy.