Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rekonstrukce komínu

Základem pro dobrou funkci a bezpečnost jakéhokoliv komínu je v první řadě SPRÁVNÉ TOPENÍ, což znamená:
-dřevo užívat zásadně dobře vysušené
-pro každé palivo nejlépe mít k tomu určená kamna (byť jsou i kamna "univerzální")a vždy respektovat charakter každého paliva a kamen tzn.
- dřevo přikládáním, nebo odhoříváním zepředu dozadu apod. (dle typu kamen)
- uhelné brikety přikládáním za vyššího přívodu primárního vzduchu ideálně roštové ohniště.
- hnědé uhlí v jednošachtových kamnech zásadně odhoříváním shora
-koks tam je to úplně bez problémů pozvolným prohoříváním ze spod., ideální jsou historická šachtová kamna (jsou i "speciálky" tam se ale za kamna nedoplatíte)

Topíme-li správně,vývin kouře smradu a sazí je minimální většinou spíše nulový, čímž je zajištěno minimální zanášení spalinových cest což má 2 základní výhody, jednak nemusíte stále čistit komín a kouřovod (stačí cca 1x ročně mnohdy spíše preventivně) jednak eliminujete riziko zanášení komína vrstvou sazí a tím snižujete riziko zahoření sazí v komíně na úplné minimum, správným topením je havárie komína prakticky vyloučena. Další výhodou je že nezamořujete okolí dýmy a smrady, využití paliva je ekonomické neboť kouř je způsobený špatným spalováním obsahuje mnoho spalitelných látek které místo aby daly doma teplo "vyletí ven". To platí pro všechna paliva včetně hn. uhlí, i to lze spálit čistě bez kouře a smradu v podstatě jako plyn, navíc tedy ještě bez toho "chomáče" vodní páry u komína.....

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny