Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Izolace podkroví rovné střechy

Zdravím, zbylo mi poměrně dost polystyrenu EPS100F 12cm. Mám v úmyslu nalepit ho mezi krokve v garáži. Nejedná se o žádné ultimátní zateplení, na kterém by nějak záleželo. V budoucnu bych tam chtěl udělat takovou klubovnu, nebo "chlastací" koutek. Jde mi jen o spotřebování polystu, abych ho nemusel vyhodit. A myslím, že to určitě bude mít alespoň nějaký zateplovací význam. Já bych se vás chtěl zeptat, čím bych to měl lepit a jak. Záklopová prkna jsou zdravá a čistá

Klidně lepte nízkoexpanzní PU pěnou. Buď levnější obyčejnou, která ale déle tvrdne, nebo určenou přímo na polystyren (tu doporučuji, ač je dražší), která tvrdne o poznání rychleji. Mám nyní za sebou proceduru lepení porobetonu a polystyrenu. Vyzkoušel jsem snad 3 značky, takže můžu trochu srovnávat. Pokud budete lepit pěnou, tak naneste pruh po obvod a pár průhu dovnitř desky. Nechte tak 2 - 3 minuty vyzrát a pak lepte na prkna zbavená prachu (na prachu pěna blbě drží). Desku chvíli držte nabo něčím zapřete - pěna, ač je nízkoexpanzní, tak má tendenci ještě asi 5 minut polystyren oddalovat od podkladu.

nevím jestli je to ještě aktuální, ale asi bych to nelepil, ale přivrutoval přes podložku. Nevím plochu stropu, ale na 2 vruty by to mohlo stačit každou tabulku. Cena vrutu 14cm je 3kč a talířek 1kč. Nebo podložku ze starých plechových odřezků. Pu pěna na eps stojí cca 160kč/tubu a je jí nutné vyčabrat celou... Když jsem zateploval, tak jsem používal ceresit(číslo už nevím). Je taková růžová. Šlo to s ní dobře. Ale nechytla hned, ale bylo jí nutné nějakou tu dobu přidržet. Vlastně dříve jsem tu tabulku přichytil vruty a talířky, než to vytvrdlo.

Pokud to budete mít jako chlastací koutek, tak tam asi budete i topit. A ty trámy bych pak překryl ještě tenčím eps taky. Aspoň ty 4cm. Dřevo je v dané chvíli sice tep.most, ale je taky poměrně dobrý izolant.

patyk, omlouvám se za upřímnost, ale Váš nápad mi připomíná hodně starou dobu, kdy nic nebylo a vše se nějak kutilo. Pěna nestojí 160 Kč, nemusí se vyplácat celá, šrouby tvoří tepelný most, víčka od plechovek je snad jen vzpomínka na heraklit a hřebíky s víčky od piva.
Pěna se vždy musí nechat asi 6-10 minut zafixovaná podpěrou.

tak psal jsem o talířcích za korunu... Teplelný most je s těmito víčky přerušený plastovou zátkou, která je součást....

Když ovšem uvažuji nad tou pěnou, tak je asi fakt,že lepí každá a uvnitř nepůsobí vztlaky víchrů(krom prdů). Obyč.pěna stojí stovku. Menší doza pak 90kč. A ta co se dá znovu použít cca 130kč.

záleží na té ploše(jak jsem psal). Pokud je velká, tak se ta pěna spotřebuje. Ale pokud je to 8tabulek, tak načínat novou pěnu je zbytečně drahé.
Ale jak už odepsal, bude to lepit ze zbytků co někde najde na bazarech,což je taky možnost. Nicméně tu kotvící variantu jsem navrhl taky proto, že k lepení je potřeba pistol a pu čistič, což ne každý má a jsou to případně náklady navíc....