Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aby nezamrzla voda na chalupě?

Chci se zeptat na nějaké věci ohledně domku na vesnici cca 510 m nad mořem. Letos v létě umřela tchyně a nám zůstal její domek.
Vím, že do etážového topení musím dát nemrznoucí směs a dál se chci zeptat:
1. Zamrzne voda v bojleru a v darlingu (nádoba na vodu, ve studni je čerpadlo) ve sklepě?
2. Musím vypustit vodu z kohoutků a ze splachovacího záchodu?
3. Pomůže nějaké zateplení trubek (obalení vatou nebo jinými prostředky, které zabrání většímu promrzání)?
Sklep je pod zemí, nad zem kouká cca 30 cm. Okénko jsem již zabezpečil polysterénem. Ve sklepě je i malá studánka na vodu - asi spodní voda, ale ta nikdy nezamrzla. Prosím o každou radu, bude to moje první zima na chalupě, kam nemohu jezdit každý týden, ale jen cca 1x za měsíc.
Děkuji za pomoc a zdraví Vás Honza

Mám stejnou chalupu ve stejné nadm. výšce. Jezdíme tam pravidelně do prosince, protože tam trávíme vánoce a Silvestr. Leden a Únor tam nejezdím prakticky vůbec.
Sklep neřeš, tam mám i v mrazech kolem 10°C. Takže pokud je hlavní uzávěr vody ve sklepě, tak bez problémů.
Hlavně vypustit vodu z kohoutku na zahradě ! V domě mi voda nikdy nezamrzla, i když jsem sůl nedával nikam. I v těch největších mrazech bylo vždy v obýváku a kuchyni alespoň 3°C...to byl rekord.
Proud z bezpečnostních důvodů při nepřítomnosti vypínám !!