Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bruska na řetezy

Zdravím ve spolek. Máte někdo konkrétní zkušenosti s bruskami na řetezy na motorové pily? Otec letos slaví 60 a jelikož jsme z vesnice je u nás pilka dost využívaná. Otec má doma tři různě velké pily ( dvě husqvarny a jednu stihl) a tak mě napadlo pořídit mu brusku na řetěz. Zatím doostřuje pilníkem a jednou za čas bere řetězy na broušení. Co jsem koukal na internetu tak nabídka je široká, cenové rozpětí velké ( od nějakých 600 až po třeba 8000 Kč ) a já jsem v tom ztracený :-).
Proto bych uvítal nějaký konkrétní typ. Nemusí to být uplně to nejlevnější, přeci jen šedesátka je jednou za život a byl bych rád, aby mu dárek dělal radost. Předem díky.

osobně brusku mám, cca. za 600 stovek z lidlu a jsem spokojen. Tak 3x řetěz brousím pilníkem a pak zas jednou bruskou. Cenu kotouče neznám, zatím jsem ho nekupoval. Brusku mám cca. dva roky. A když vezmu , že nabroušení 1 řetězu u nás stojí 50kč, myslím že je to dobrá investice.