Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem cokoladka - wago

Potrebujem priebezne spojit 3 kable, ale nie spolu, ale 3 prichadzaju zlava, pokracuju 3 doprava, kazdy samostatne. Idealne na spojenie cokoladkou. Vyraba nieco take fa wago? Nechcem dat klasicke wago, lebo su z jednej strany a musel by som dst 3 dvojky, na co tan nieje dost miesta.

Zdravím, když se použije tzv. automobilní spoj, tak to má vlastnosti snad ještě lepší, než nepřerušený vodič(samozřejmě obrazně) a vydrží to skoro vše. Používám to např. při dělání elektroinstalace k tažnému zařízení místo těch rychlospojek, který drát většinou přeříznou.:-)

Jedná se o speciální zkoucení a přeložení vodičů, které když se propájí a poté se přes spoj přetáhne bužírka, tak se na venek jeví jako téměr dokonalý nepoškozený vodič o téměř totožné tloušťce-není problém při svazkování a vodič je naprosto rovný. Používá se to především pro slaněné vodiče.

Přibližný postup:
Odizolujeme cca 10-12 mm vodičů, které chceme spojit a zakroutíme prameny. Poté zakroutíme do sebe-něco jako vánočka. Poté se spoj prohřeje a minimem cínu zapájí. Nakonec přetáhmeme předem navléknutou bužírku.