Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Průřez vodiče v rozvadĕči

Dobry den,

Elektrikář mi dneska zapojoval rozvaděč,mám doma elektrokotel kabel k němu je 5x4mm a v rozvaděči dal odvod z jisťiče na stykač kabelem 1,5mm a odvod ze stykače tim stejnym průřezem na svorkovnici kde je napojeno na kabel 5x4 jednal takto správně?

Dále mi v kuchyni napojil na vypinač pro led pásek ze zásuvkového okruhu..

je nelogické snižovat průřez vodičů,ale stává se to, i u mne byl rozvaděč zadrátován 2,5 a přívod byl 6mm a odchod 10mm2, takže jsem nakonec rozvaděč rozplomboval a natakal tam všude 6mm2, a panu elektrikáři se podařilo zapojit hodiny opačně, páč 10mm považoval za přívod a 6mm za odchod, takže se elměr točil opačně..