Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pivní 5l soudek jako tlaková nádrž k modelářskému kompresoru

Ahoj, dobrý den,
mám doma prázdný 5l pivní soudek a uvažuji o jeho dalším využití. Napadlo mě použít ho jako tlakovou nádrž k domácímu modelářskému kompresoru. Má někdo zkušenosti, jaký tlak vydrží tento soudek? Můžu si ho teoreticky nasimulovat v ANSYSu, ale spíše mě zajímá praxe, pokud to již někdo zkoušel.

Díky za postřehy a prosím kolegy konstruktéry a další, aby se vystříhali pouček o nebezpečnosti takového počinu. Vím, co je tlaková nádoba a co dokáže. Děkuji.

[http://kutilska.poradna.net/file/view/3630-110-742 1-jpg]

Díky všem za reakce. Některé jsou až příliš emotivní (Dale). Nikde probůh lidi nepíšu, že se to hned zítra chystám realizovat. Proto se zde přeci ptám na max. tlak a jestli s tím máte někdo zkušenosti. Poučky o nebezpečnosti, a jiné poznámky, byly vážně zbytečné. Jestli je to blbost, tak prosím, víc to rozpitvávat nebudeme. Nikdo ale nevyrukoval s max. tlakem, co nádoba snese, jsou tu jen domněnky a pocity. :-) Rád bych ale dodal, že pracovní tlak airbrush pistolí je v rozmezí 1 - 3,5 BAR, což není tak mnoho.
Jen tak mimo hru. Stejně mě zajímá, kolik ten soudek vydrží. Až si pořídím "velký" kompresor, podrobím soudek cyklické tlakové zkoušce (cca 8 BAR) ve sklepě, sám a schovaný za dveřmi. :-)

No tak sorry, no. Dotaz vyzněl trochu ve stylu "prostě to takhle chci, jestli se vám to nezdá tak si trhněte nohou a hlavně mi nepište, že to není dobrý nápad"...:-) Reakci jsem mínil poněkud ironicky.
Mohl bys přijímat sázky na to, kolik to vydrží a co uletí jako první. Jestli horní víko nebo ta pípa :-)