Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nasadit klínek zapalování Jawetta

Dobrý den
chci se zeptat, zda nemáte nějaký užitečný návod na úspěšné nasazení línku zapalování u jawetty. Zkouším to už 2 hodiny a vždy mrzák vypadne. Ted se mi ztratil tak si musím vyrobit další. Předchozí majitel asi netušil, že tam vůbec nějaký klínek má být. Proto motor opravuji, přestal házet jiskru a ani předtím pořádně netáhl a nechtělo se mu startovat.

Zpravidla je tam Wodrufův klínek a ne pero.To znamená že klínek se sklopí do polohy že nepatrně přesahuje hřídel a při nasazení magneta se sám srovná.Pokud tam je pero tak z čela by to mělo být trochu na výšku sníženo takový malý náběh aby při nasazování magneto klínek nevyhodilo.

Tak koukám že to je trochu dotaz staršího data.A to už tazatel vyřešil.Leda že by ten problém měl opakovaně.Ale onozde na poradně se to tak nebere.Moje odpovědi také nejsouze13,ale z15, ledna.