Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Orientační náklady na stavbu domu

Ahoj, uvažuji o stavbě menšího přízemního domku o rozměrech cca 8m x 8m (výška max. 4m) s plochou střechou. Pozemek mám a je v rovině. Měl by to být čtverec, ve kterém bude akorát oddělená koupelna a jinak jedna velká místnost. Obvod by byl dělán z Ytongů. Plastová okna, bílá fasáda, nějaké to nutné zateplení, laminátová podlaha. Upřímně nemám prozatím vůbec představu, jaký by měl být rozpočet. Dokážete prosím alespoň trochu orientačně říci, kolik by kompletní hrubá stavba (provedená firmou) stála? Děkuji moc.

Možná to patří spíše do právní poradny, ale když už tu mám toto téma. Na následujícím obrázku je nákres domku, který bych chtěl postavit. Parcely 543 a 544 jsou nyní jedním pozemkem a rádi bychom je oddělili a udělali z parcely 544 samostatný pozemek, na kterém bude tento nový domek. Na městě ovšem nechtějí stavbu povolit z toho důvodu, že zastavit prý lze max. 30% pozemku, což ten domek by byl tak 60%. Mezi novým domkem a betonovým chodníkem u stávajícího domu na parcele 543 by byla cca 1m mezera na odtok vody. Je nějaké řešení, aby se můj návrh mohl realizovat a domek se mohl postavit o velikosti, jak je zakreslen na plánku? Je někde v zákoně dáno, kolik musí být zahrada a kolik zastavěná plocha? Děkuji.

http://imgcloud.cz/i/view/photo/wlfjfzr61pbyqojd/P arcela544.jpg

Neco je dany zakonem, ale obvykle tahle podminka vychazi z mistniho regulativu. S tim se da hnout pouze za predpokladu, ze ses(umis bejt) velkej kamarad s pulkou zastupitelstva.
Nicmene chci podotknout, ze stavet barak 64m^2 na parcele co ma 100m je fakt blbost, kam chces vubec vsakovat destovku? To snad radsi byt s balkonem...

Rozměry toho pozemku jsou cca 19x10m. Zastavěná plocha bude cca 10x9m, když odečtu cestu, tak na zahradu pořád zbývá nějakých 70-80m2, to by na vsáknutí dešťovky mělo stačit. Ale ze zastupitelstva tedy nikoho neznám..

Děkuji za názor, chápu, že je to někde v zákoně a předpisech města, ale třeba sousedé souhlasí s tím, aby to bylo až k jejich pozemkům, takže ani ty 2m by se tam nenechávaly. Psal jsem ještě na město, ale už tak nějak počítám s tím, že je to nereálné bohužel. Hold město chce mít místo nového hezkého domku starou ošklivou zahradu :)

Ta parcela 543 je cca z 95% zastavěná barákem, kde bydlí prarodiče a mamka a jednou je v plánu ten barák prodat, takže by mi právě zůstal samostatný pozemek na parcele 544 a ten na 543 by se prodal. Navíc dle informací z úřadu nesmějí být na jednom pozemku 2 obytné domy, takže jedině, že by se prý oba domy propojily, což by ale nedávalo žádný smysl.

I kdyby s tím sousedi souhlasili, vzdálenost je daná zákonem.Navíc podle protipožárních norem je vzdálenost mezi dvěma domy minimálně 7 metrů.

Opačný případ je Holandsko.Je malé a stavební pozemky jsou neskutečně drahé, proto oni staví půdorysně malé, úzké domečky ale hooodně do patra[http://img9.rajce.idnes.cz/d0903/1/1922/1922772_14 cf3c0eb7b8cc634224b60e6c2c3140/images/Holandsko_09 5a.jpg]