Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zmenšení šířky vybouraného okenního otvoru

Ahoj!
Tak jsem došel do fáze zvětšení původního 60 cm širokého okenního otvoru. Bohužel mám nyní otvor o šířce 1 metr, ale potřebuji 90 cm. Jinak to bohužel nešlo provést kvůli šachtě pro odpadní trubku.
Rád bych Vás tedy poprosil o radu, čím nejlépe zúžit okenní otvor na 90 cm? Napadlo mě nalepit na ostění příčkovku z porobetonu tloušťky 10 cm nebo 7,5 cm. Je to správný postup? Jak postupovat u částí s rozbitými cihlami? Stačí pak jen vyplnit nízko-expanzní pěnou? Musím cihly (ostění) před případným nanášením lepidla napenetrovat?

Díky moc za pomoc.

Pro ilustraci zasílám foto současného stavu

Vytlučené cihly bych prohodil maltou a dolepil šlupkama z cihel do roviny, či spíš "svisliny".
Zkrátka to zapucoval do "hrubé omítky".

Pak nalepil onen plynosilkát.
Po zaschnutí ho přitáhnout do staré zdi turbošroubem.
Vyvazovat 10cm šlupku do hlavní zdi se mi jeví jako kravina.
Pokud to chceš lepit lepidlem na bílé tvárnice.

Jestli na maltu, tak jen vylepit ty díry a namaltovat tvárnice o trochu víc a doklepat ke staré zdi, aby se malta máčkla do spár. Opět turbošouby.
Nejsem ovšem odborník.

Díky Ti!
Tvůj postup se mi velice zamlouvá a zní logicky.
Dobře, takže současnou zeď v rámci možností "zarovnám" - vyspravím.
Budu nakonec lepit příčkovku 75 mm porobeton ostrava. První řadu dám do malty, zarovnám. maltu naplácám i na styk porobeton-cihla. Další řadu, porobetony k sobě, slepím nízkoexpanzní pěnou a na styk s cihlou opět maltu.
No a nebo varianta, když budu mít srovnanou zeď za porobetonem, můžu lepit i na cihly pěnou, ne? Možná bude držet lépe jak klasická zdící malta, která prý snad na porobetonu blbě drží.
Cihly i porobeton budu vlhčit. Nakonec teda, po zaschnutí, zajistím šrouby do cihlové zdi. Jen jsem dnes nekoupil turbošrouby, ale zatloukací hmoždinky s vrutem, tak doufám, že to bude stačit. :-)

Tak ještě jednou děkuji, zítra se snad do toho pustím.