Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomer materialu na beton

Zdravim. Provadim rekonstrukci rampy kolem vchodovych dveri. Je tam stary beton a hlavne neni vyspadovany od domu. Vse mam v planu rozbit a nahradit jej. Otazecka zni v jakem pomeru s piskem a nebo jeste ze sterkem je nejlepsi beton na tento ucel, bude pochozi a do budoucna na nem bude dlazba. Strana je jizni, na polovinu rampy prsi.Dekuji.

Nebojte, vse jsem precetl. Diky za rady. Stary beton vymlatim pryc, je pod nim nasyp z kameni, hliny a pisku. Cast odeberu a nahradim hrubsim sterkem, spise ryzi (zhutnim). Potom kari sit a vrstva cca 7 cm betonu v pomeru 3 ku 1. A bude....zas takova spotreba cementu nebude tak si to mohu dovolit.-). Jeste jednou vsem diky.

Zdravím, výztuha z kari sítě by měla být přibližně uprostřed betonové plotny, tedy nesmí být ani mělko, ani vysoko; jinak to nemá význam a spíše to škodí. Dle staré knihy se také kladla na hromádky betonu a poté zasypala celá.:-)

Tam nejde o korozi, ta mříž pokud bude deska vlhká stejně bude degradovat. Jde o to, že taková výztuž, která je při dně či vrchu je na draka a není vyztuží. Deska se začně drobit od spodu či v případě přílišné blízkosti povrchu zase odtud a špatně se to opravuje.:-)Taková výztuž nefunguje jako ochrana před tahem, proti vzniku prasklin.

naopak, u žb konstrukcí desek se dáva naspod a navrch resp. do boku- pokud máš krychličku, tak uděláš železo taky tak s malým krytím betonu. mimochodem, oznam nějakýmu dozorovi, že to kydneš do hlíny. potom popiš jeho obličej.:)) při hrubce 7cm stačí jedna vrstva, jak píšeš, zhruba uprostřed.

u žb konstrukcí desek se dáva naspod a navrch resp.

Dává se tak, jak je třeba.
To jest aby rošt vynášel tahové namáhání betonu.
V tomhle případě bych ho dal dolů, až to bude zdvihat mráz, aby to podrželo.
Jako minimální krytí odspodu se většinou dávala vrstva betonu odpovídající síle použitého železa.