
Jak a čím zpevnit příjezdovou cestu
Dobrý den,
potřeboval bych poradit, jak a čím zpevnit příjezdovou cestu k chalupě. Cesta je dlouhá cca 50 metrů a nachází se v mírném údolí nedaleko říčky, působí na ni tedy jak voda, tak i vlhkost vzduchu. Když k tomu ještě prší, stává se cesta neprůjezdnou.
Pro lepší představu přikládám fotky: http://imagizer.imageshack.us/a/img909/3248/QbV92e .jpg a http://imagizer.imageshack.us/a/img673/6859/tm1zDC .jpg
Každý rok se to snažím něčím vysypat, ať štěrkem, kačírkem nebo různou drtí, do roka se to vždy "vymlátí" a zablátí a můžu začít znovu.
Prosím o jakoukoliv radu, který by pomohla se zpevněním cesty a zajištěním její průjezdnosti pokud možno na delší dobu.
Děkuji vám.
zkus něco z tohotohttps://www.google.com/search?q=zatrav%C5%88ovac%C 3%AD+dla%C5%BEdice&ie=utf-8&oe=utf-8, mám to sice jen kousek přes dvůr ale drží (já mám betonové, zdály se mi stabilnější)
50m vyjde draho zatravňovačkama
Ty zatravňovačky nemusí být v celé ploše, stačí jen dvě koleje...
Případně se v nějakém místním ZD poptat po zbylých silničních panelech...
Dvě kolej, 100 metru zatravňovaček, cena tak 12 - 13 litru.
A to je moc? Tak potom hrábě, lopata a po každém dešti brigáda...
Ty panely nebo makadam, ale myslím, že i jakákoliv další verze nemůže vyjít levněji. Navíc u těch zatravňovaček je velká výhoda v tom, že když se cesta nějak rozjezdí/rozbije, není problém pár dlaždic vyměnit, porovnat.
A až se jednou v budoucnu vymyslí lepší trvalé řešení, můžou se dlaždice použít jinde nebo prodat.
Zatravňovačky jsou jasný vítěz
Podle těch fotek, bych ty zatravňovaky opravdu nedal. Nejlepší řešení bych viděl v tom frézovaným asfaltu. Je to bez udržby a jednodušší než se patlat s dlaždicema, dělat nejakou rovinu pak to pokládat, hlavně cesta je mirně zatočena. Fr. asfalt jen nasype, porovná a přejede párkrát autem a má hotovo.
Jen nasype...
Za předpokladu, že někde dostanu zadarmo nebo za pár stovek několik kubíků, mám si to čím navozit, rozhrábnout...
Platit dopravu, nějaký bobík...
Udelat prikopy po stranach a pal staci makadam. m.
Moc díky všem za rady, na jaře zkusim sehnat odfrezovany asfalt, vysypat to aby se to přes léto speklo a snad to chvili vydrží :)
Musíte to nejdříve odvodnit, jinak je vcelku jedno, co tam bude.
Pokud se Vám to proplachuje blatem, i ten asfalt bude plavat. Buď tam dejte drobné příkopy nebo naopak tu cestu kousek zvedněte nějakou navážkou. Nahoru pak asfaltový granulát je dobrá volba.
m.