Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ucpaný rohový ventil

Zdravím chlapi potřebuju radu ohledně roháčku v kuchyni.Jelikož pod dřezem mám rohák viz foto,který je v nejnižším bodě tak se mi začal ucpávat a už skoro teplá neteče.Zavřít nejde to jsem už vzdal,ale nemohu zanic povolit to šroubovací víčko pod kterým by mělo být sítko (dle mě ucpané).Nemáte s tím zkušenost?Není tam opačný závit nebo nějaký jiný fígl?Díky za pomoc.

taky jsem si to tak myslel,ale mám problém,že hlavní ventil na teplý vodě malinko protéká tak jsem volil rychlejší cestu,že bych povolil tu krytku vyčistil sítko a šup s tím nazpět....fakt nechápu ty roháky jsou jen zdroj problému...možná když jsou nový tak ok.Už uvažuju že dám jen kolínka a vykašlu se na roháčky.Rozvod mám pouze kousek za vodoměrama v pozinku jinak zbytek v plastu.Právě jsem zkoušel i sikovkama povolit to víčko a prohejbala se celá plastová trubka a víčko drží jak přibitý...rohák je zašroubovaný na konopí tak snad ho povolím a neurvu celou trubku jelikož ten přístup pod dřez nicmoc.

Tak nakonec vyhrála druhá jednodušší cesta.Víčko pro přístup k filtru se ani nehnul tak jsem odšrouboval hadičku na roháku co vede k baterii a tenkým šroubováčkem jsem to slavné sítko v roháku propíchal.Oprava hotová za 5minut,sice pujde bordel do kartuše no uvidíme v koupelně sítka u roháku nemám a pákovka slouží dodnes bez problému.