Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Usazeni traverzy IPE 180

Ahoj, dobry den,

rad bych se zeptal na vas nazor k usazeni traverz, ktere planuji.

Nad okno 3,75m budu usazovat 3 traverzy IPE 180.

Zed je Lambda 450, traverzy chci usadit na betonove patky 7cm vysoke s armaturou.

2 traverzy prirazim k sobe, svarim a usadim na sussi maltu k vnitrnimu lici zdiva. Treti usadim cca 7cm od svarence rovnez do malty.

Po vyzrani chci traverzy podsalovat a vylit betonem s 2 pruty roxoru.

Celou traverzu posleze zateplim z boku i zespodu XPS.

Me by zajimalo, jestli je potreba na betonovou patku davat zelezny plat kvuli rozlozeni vahy? Je potreba betonovat v pripade 3 traverz? Jedna se o traverzy nad oknem v 1.NP. Na traverzy se bude usazovat strop 2.NP a venec. Nad stropem bude 2. NP a strecha.

Dekuji za nazory.

Lukas

1. asi už tohle má řešit projektant? projekt a povolení asi existuje?

2. na traverzy ještě věnec? není lepší to všechno zabudovat rovnou do věnce?
ten strop snad bude na věnci posazený?

Ale jak říkám ad 1.