Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zapojenie repro

Zdravim mam doma 2 reproduktory ale idu s nich iba káble, chcel by som tam spraviť jack. Dalo by sa to spraviť tak aby každý reproduktor mal vlastný jack? Tie repráky budú na chate pojdu z autorádia.
Ten jack tam chcem preto lebo tie repro chcem dať von a chcem aby som ich mohol dať do vnutra čiže na jednom konci bude samica a na druhom samec. čiže potrebujem vediť či to pojde takéto zapojenie, a popripade nejaký návod ako napojiť kabel +a- na jack.
Ďakujem :)

Silnější repráky? Spíše nesmí zapojit repro s nižší impedancí, silnější ve smyslu výkonnější podle mě nevadí... Měl jsem v autě zapojené 2 pásmové repro tesla o imp. 4 Ohm a bez problémů. Pokud se zapojí 8 Ohm, budou hrát potišeji, ale ničemu to neuškodí. Takže hlavně si dávat pozor na způsob zapojení. Pokud někdo zapojí paralelně repro o imp. 4 Ohm, už je problém.

Nechci dělat chytrýho, ale raději bych doporučil RCA konektory (SAMEČKA + SAMIČKU). Použití napájecích konektorů na přenos audiosignálu přináší nebezpečí, že jednou zařízení dostane do ruky nějaká lama, řekne si: ha, napájecí konektor, zkusím připojit na zdroj napětí - a je vymalováno.