Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem koupě lana

tak jsem si koupil v Lidlu lano pevnost v tahu 110kg.Potud vše v pořádku.Když jsem sundal leták ze svazku tak tam bylo upozornění přečíst si rub letáku. Cituji-

Nevhodné pro jištění osob
Nepoužívat pro dětské houpačky
Nepoužívat k fixování nákladů
nezatěžovat přes udané zatížení to má logiku
Nevhodné pro dynamické zatížení
nezvedat břemena
netahat přes ostré hrany to beru
Nezauzlovat uzle snižují nosnost a další nepodstatné bla bla bla.
na druhou stranu ale lano plave na vodě.Tak mám za to že místo lodičky dobrý.Ale nekupte to za 150 kaček.Ale jako for dobrý ne?

Průmyslové zboží lze v Lidlu vrátit do 14 dnů bez udání důvodu.Sami to nabízí a myslím že i tisknou na každé účtence.Stržení návodu za účelem přečtení textu na rubu dle doporučení by nemělo být problémem při vracení.Jinak jim řekni,ať zajistí návod čitelný bez poškození obalu.

Nevhodné pro jištění osob-logické, nikdo jej nesmí používat jako lano horolezecké
Nepoužívat pro dětské houpačky-logické, viz dynamické zatížení (nosnost je statická)
Nepoužívat k fixování nákladů-logické, v případě vázání těžkých nákladů (na autovozík kolikrát lidi dají to, co je ani vozit nesmí-myslím přeložení
nezatěžovat přes udané zatížení to má logiku
Nevhodné pro dynamické zatížení-viz horolezectví, přeprava nákladu v autě a houpačky
nezvedat břemena-myšleno není určeno pro stavební účely (vrátek)
netahat přes ostré hrany to beru
Nezauzlovat uzle snižují nosnost a další nepodstatné bla bla bla- logické, pokud je lano tzv. hodně umělé (lámou se vlákna-obdoba ocel. lan)
na druhou stranu ale lano plave na vodě.Tak mám za to že místo lodičky dobrý.Ale nekupte to za 150 kaček.Ale jako for dobrý ne?

Myslim ze se pletete, houpacka obvykle nema dynamicke zatizeni, zrychleni zde nikdy nepusobi primo na lano, ale zatizeni je konstatni podle toho jake je odstredive zrychleni.
Pokud to zjednodusim tak staticke zatizeni znamena v tahu, dynamicke v trhu.

Lana delana pro dynamicke zatizeni jsou obvykle pruzna(horolezezka), to znamena ze se v trhu a zatizeni protahuji, to pro houpacku nechcete. Jinak s houpackou je asi problem v maximalnim zatizeni 110 KG je malo, obecne nechapu jak takhle tluste lano muze mit tak male zatizeni.

To by ste sa divili z čoho je to lano spravené:
oplet vyzerá ako bežné profi lano, a až po rozbalení zistíte v ruke divný pocit, pri použití divné chovanie, a keď nazriete pod oplet, z čoho je robené vnútro, tak tam nájdete presne ten istý materiál ako sa dáva do vankúšov, alebo ako tlmiaci chlpatý materiál pre balenie krehkých výrobkov:

lano.jpg
vpz5txr9r
[img]https://s3.postimg.org/vpz5txr9r/lano.jpg[/im g]

Houpačka má dynamické zaťaženie, nebojte sa že nie. Nemôžete vychádzať z modelu závažia zaveseného na lane, ale z toho, ako do houpačky niekto skočí, alebo ako sa snaži rozhojdať, tam sú iné dynamické sily ako pokojné závažie v modeli.

Toto lano bolo roztrhnuté už pri zaťažení vo vise do 30kg: vnútro sa roztrhlo, vonkajší oplet to ešte ustál. Naozaj je vhodné na hocičo, okrem tých zakázaných vecí, čo si môžete prečítať až doma, na vnútre obalu, keď lano rozbalíte: na nič. Alebo na okrasu.

Já bych si tipnul, že ta firma co to vyrábí nebo s tím kšeftuje nabízí i horolezecká lana, lana pro dětské houpačky, lana pro zdvihání břemen atakdále. Ale ta lana mají spoustu certifikátů, zkoušek a podobných věcí bez kterých je nelze podle různých zákonů a nařízení používat, firma má nějakou cenovou politiku, aby na nich vydělala a nechce je prodávat pod touto cenou. Pak jsou potenciální zákazníci co by potřebovali jen nějaký špagát, ale certifikované lano si za tu cenu kupovat nebudou. Tak se jim prostě nabídne lano co třeba je vyráběné stejně jako ta certifikovaná lana, má stejné vlastnosti, ale je podstatně levnější (i když ne tak levné, aby na něm firma prodělala) a aby si lidi tahle lana nekupovali a nepoužívali místo těch certifikovaných, tak k nim přibalí leták, že tohle lano se hodí akorát na to, aby si ho zákazník vystavil do vitríny a občas se na ně kouknul.
:-D:-D:beer: