Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Komáři v bečkách s vodou

Dobrý den,
Potřebuji poradit. Včera jsem přišel na zahradu k bečkám s vodou a vyletěli doslova černé mraky komárů. Larev je tam asi 2 miliardy. Vodu vylívat nechci, protože tam jinou nemám. Poradí mi někdo, co teď s tím dělat? Jak je zabít? Někdo psal trochu oleje s tím, že se rozprostře po hladině. Zkoušel jsem to teď v lavóru a neudělá to nic jiného, než mastná oka, žádný souvislý film. Savo na ně nefunguje ani ve velkých dávkách. Ryby do sudu? To ne.
Zítra tam jedu - nemáte nějaký receptík, jak s těmi potvorami zatočit?

Díky moc

loading...

Pánové, kdyby vás slyšeli ekoteroristi, ti jsou schopni prohlásit za chráněné i bacily lepry, natož komáry 3-[.

Ti hajzlové (komáři!) se obávám, že jsou rezistentní i proti hašenému vápnu. Asi bych zabránil síťovinou aby tam ty mrchy vůbec něco nakladli. Ti zmetci jsou schopni se generovat i v konvi s vodou, která dva dny stojí - osobní zkušenost. Sud na dešťovku mám přikryt plastovou poklicí, sice se tam dostanou taky, ale počet larev je ve snesitelné míře. Šlo by komárům vyhlásit chemický poplach, rozpustit tam Actelic (jestli se prodává ještě v prášku). Nebo nějaký postřik na mšice - pozor pak na dodržení ochranné lhůty při zalejvání. Nojo, za čas nám EU zakáže všechny chemie, budem lovit amerického brouka do sklenic s vodou jako pamatuji ve škole, protože už i na bazénové sračky musíte mít zbrojní průkaz, jinak smolíček...

Neporadím, sám nevím. Včera jsem zkusil "osvědčené rady", tedy vápno nebo Savo. Prý to zabírá. Vůbec ne, asi to neřekli těm komárům stejně tak, jak vůbec nevědí slimáci, že je maji ze zahrady vyhnat afrikány. Když se jim to neřeklo, tak je žerou jako první.

Na zahradě máme dva umělohmotné sudy. Když prší, napouští se do nich voda. Když jsou plné, zakrejeme je dekly. Když dekly odklopím, abych si nabral vodu do konve na zalévání, je tam plno komárů. Chcíplých.
Akorát to chce trochu obsluhy - kdy dekly sundat a kdy je zase přiklopit.
[DV_8_6131512_01_4c_CZ_20170105152752.jpg]

Mě se osvědčilo na hladinu sudu dát polyethýlenovou folii, kterou ostřihnu podle tvaru hladiny vody v sudu a položím na hladinu vody, vytlačím zpod folie všechny bublinky vzduchu. Nechám na hladině 1 až 2 cca hodiny. Larvy se utopí. Je to pohodlné a rychlé a žádná chemie.Princip stejný, jako nalít na hladinu olej - toho musí být totiž hodně, aby se vytvořila souvislá vrstva a ne jen mastná oka. Larvy se přes folii nemohou nadechnout.