Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s baterií do Felicie 1.3 mpi. 1997 (dobíjení?)

Nedávno se mi nepodařilo nastartovat auto, zrovna v ten nejnutnější moment. Asi baterie 12V, 55Ah a 360 A nebyla dle slov prodávajícího pouze rok nová.To je ale ted jedno. Tak jsem tam dal 12V, ale 44Ah, ale dnes jsem při větší dopravní zácpě chcípnul motor, ale nemohl jsem nastartovat. Točilo to a nic. Pak jsem vypnul zaplá světla, ventilátor a klasické rádio a naštěstí to naskočilo. Jde mi o to, abych věděl, jaké napětí má mít správně dobitá baterie a to při vyplém motoru a při zaplém (kolik má dobíjet alternátor). Jestli to vyřeší funglovka 55Ah? Ted sem naměřil 12,66 V při vyplém motoru. Díky za rady

12,6V je snad ok. Ked sa dobija (t.j. zapnuty motor) malo by tam byt vyse 14V.

Ked mas problemy v zavislosti od odberu ostatnych veci tak mozes mat aj napr. uvolneny kontakt napr. z baterky - na kostru auta apod, dotiahni kable o kostru.

P.S. tvoje problemy nemusia mat vobec suvis s baterkou, ptz ked starter toci normalne (ne nejake ledva ledva), tak je baterka ok, ale mozes mat blbe kontakty kdesi na elektroniku riadenia motora alebo zapalovanie alebo janeviemkde

Pokud má baterka 12,6V při chcípnutém motoru tak je to OK. Když to nastartuješ, tak by alternátor měl dávat okolo 14V (13,8V - 14,5V), pokud dává méně, je v pytli - nutná výměna.

Ještě je otázka, jestli to opravdu dělá dobíjení tj. "Točí lehce, chytit nechce". Pokud točí, ale nechytí, vada není v baterii ani v dobíjení, ale někde jinde, třeba uvolněné kabely atd.

Nová 55Ah baterie to nejspíše nevyřeší, ta 44Ah co tam máš teď je absolutně dostačující pro nastartování motoru, po nastartování by to vše měl táhnout alternátor + dobíjet baterii.

Takže vše proměřit - hlavně to dobíjení a pak se uvidí.