Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Čím zatmelit otvory po hřebících ve dřevě ?

Dobrý den.

Na podlaze v bytě ( asi 4x4m ) mám položenou podlahu z krásných prken. Pkna prošla hoblovku. Dříve byla prkna na jiné podlaze. Prkna byla původně přibita hřebíky. Mám v plánu zachovat drevěný ráz podlahy a podlahu natřít olejovoskem nebo něčím takovým. V místnosti bude dětský pokoj pro 16-letou dívku. Na prknech nebude žádný jiný již materiál - koberec ...

A měl bych dotaz. Čím zadělat otvory po hřebících než začnu prkna natírat, aby to pak nebylo po natření vidět ? Jde mi spíše o barvu tmelu. Nechci bílý tmel. Čím by bylo nejlépe natřít pak prkna, aby se zachovala kresba dřeva ? Lak mi nepřipadá vhodný. Slyšel jsem, že právě ten olejovosk ...

Děkuji za případné rady či nápady.

Celkem s úspěchem jsem používal tmel z herkulesu, do kterého jsem rozmíchal jemné piliny nastrouhané z právě opravovaného dřeva zhruba do konzistence silikonové pasty. Nechat zaschnout a přebrousit. Je to taková samodomo provizorka, ale několikrát to posloužilo a výsledek mi připadal docela hezký.

Variantou jsou samozřejmě už zmíněné špejle nebo špalíčky ze stejného dřeva - natlouct, seříznout něčím hodně ostrým do roviny a přebrousit. Pozor ale na to, jak je špalíček naštorc, klade při broušení větší otvor a není problém probrousit si kolem něj dolík když si nedáš bacha.

S moderními tmely zkušenosti nemám.