Zjistěte, jestli je někde před bojlerem, nebo v bytě, případně pro celý dům, redukční ventil. Pokud nikde není, je možné, že tlak ve vodovodu mohl být jen tak na hranici tlaku pojistného ventilu a ten ještě nepouštěl. Po odstávce mohl být tlak trochu zvýšen a ventil již propouští. To je jedna možnost.
Druhá možnost je taková a pravděpodobná, že po odstávce a znovu puštění vody, kdy se uvolní nečistoty v potrubí, se kousek kamence zachytil v sedle redukčního ventilu.
Tím dochází k tomu, že red. ventil sice reguluje, ale nedovírá zcela. Trochu propouští, když by měl být zcela uzavřen při dosažení regulovaného tlaku. Proto při puštění vody někde v bytě tlak poklesne a poj. ventil neteče. Ale po uzavření všech výtoků, kdy tlak stoupne na regulovaný tlak, by red. ventil měl zcela uzavřít. Pokud vlivem nečistoty zcela neuzavře, přes netěsnost voda proniká a za red. ventilem stoupne tlak na max úroveň, která je ve vod. řadu. Ten může být vyšší, než ne pojistný tlak poj. ventilu.
Doporučuji: Na nastavovací hlavici si poznačit její polohu. Pokud je namontovaný tlakoměr, není to potřeba. Na manometru se pak nastaví tlak asi 4 atm. (bar).
Pustit někde vodu naplno. Potom regulační hlavicí otočit na max tlak a potom na min tlak přitom poklepávat na hlavici dřevěnou paličkou. Nečistoty v sedle ventilu se většinou uvolní. Potom nastavit tlak podle manometru, nebo podle poznačené polohy, případně tak, aby pojistný ventil netekl. Pokud to nepomůže, tak nezbude, než zavolat instalatéra.