Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zahrada - bazén

Dobrý den.Prosím potřeboval bych poradit,když si chci vyrobit solární ohřev bazénu/pyramidu/,jakou černou hadici lze použít,i kde sehnat.U těch klasických černých k bazénu píšou,že nemusí vydržet to teplo,když jsou třeba zasklené.Děkuji.

Já to dělal z polyetylenové hadice 1"!Jde to blbě ale je potřeba si dopředu vyrobit dřevěný kříž s vodicími lištami a v těchto vedrech se to bude i lépe stáčet.Je to potřeba fixovat páskou aby se to nerozlítlo.Nemám to do kuželu ale stačí na sprchování bohatě.

nemusí to být kříž nějak humpolácký .Já to mám z latí 50x25 mm.Camozřejmě ta trubka se nedá stočit od malého průměru.Musíte to vyzkoušet.Já to stáčel od cca60cm více asi ze 14 m.lépe se vám to bude stáčet ve dvou.pokud to stočíte tak je potom dobré z té horní strany to aretovat také lištou.Ale to už záleží na vás jak to vyrobíte.

já ohřívám vodu v hadici na zemi..cca40m hadice 3/4" + 20m hadice 1/2" a ta visí na konstrukci sprchy přes držák hadice vysavače , ve vedrech z toho teče horká voda....za hodinu, napouštím s tím bazének vnukovi, nebo tu vodu ženu do sudu a ak se sprchuji...