Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím přilepit perlinku na extrudovaný polystyren?

Zdravím. Máme sokl obložený extrudovaným zeleným polystyrenem. Tento polystyren je místy chycen umělohmotnými hmoždinkami, na něj nám zedníci natáhli perlinku a lepidlo. Tato perlinka již není chycena hmoždinkami - tento detail nám unikl. Na lepidlo jsem po nějakém čase natáhl omítkovou mozaiku.

Nyní jsem zjistil, že perlinka s lepidlem a mozaikou vytvořila jednu pevnou soudržnou vrstvu, která ale nedrží na polystyrenu. V podstatě to vypadá, jako kdyby byl na soklu natažený pevný hadr. Nerad bych vše sundaval a natahoval znovu, proto mě napadlo, jestli by nebylo možné vpravit na několika místech mezi polystyren a perlinku nějaké lepidlo (buď injekční stříkačkou se silnější jehlou nebo nějakou hadičkou).

Prosím o radu, jaké lepidlo použít nebo o doporučení jiného postupu. Díky.

Dobrý den, nejdříve sdělte, jaký XPS byl použit. Hladký, zdrsněný, či vaflovaný.
Nikdy jsem podobné neopravoval, přesněji, nechal jsem odstranit vrstvy až k XPS, páč někde se udělala chyba. Když nedrží lepidlo k tomu určené, těžko to budete nahrazovat něčím...
Ani nevím, jak jehlou propíchnete cementovou omítku, cementové lepidlo. To byste musel navrtat dírky a stříknout pěnu Tytan753...

Polystyren byl hladký zelený. Odstranit a vše znovu by bylo nejjednodušší, ale nejdražší - proto to nechci.

To lepidlo by se buď muselo stříknout skrz vrstvu lepidla, třeba dirkou po hřebíku apod., nebo by se dalo vstříknout mezerou mezi soklovou lištou a odchlíplou vrstvou lepidla, perlinky... S tím bych si už poradil.

Potřebuji hlavně zjistit, co by slepilo polystyren a odchlíplé lepidlo. Pěna se tam bude asi špatně roztírat/rozstřikovat. Ideálně něco na způsob vteřinového lepidla - stříknout trochu, přitlačit a o kus dál zopakovat...

môžeš si vyrobiť lepidlo priamo z polystyrénu: zmiešaš polystyrén s acetonom,pomer odhadom-ideálne na lepenie je rozpustiť postupne tolko polystyrénu,až to bude mať konzistenciu medu alebo aj redšie v prípade,že to chceš použiť na zalievanie do štrbiny aby to bolo schopné zatiecť dostatočne hlboko......