Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna ventilu k pračce ve stupačkách

Dobrý den, bydlím u kamaráda v podnájmu a koupil jsem do bytu pračku. Ve stupačkách je "odbočka" na připojení hadice na vodu, ale ventil nebyl očividně velmi dlouho používán a i přes veškerou opatrnost (prostříkání kohoutku odrezovačem a já nevím čím vším) se prostě kohoutek urval. Takže je potřeba vyměnit celý ventil. Chci se zeptat, jestli to zvládnu sám, nebo na to radši někoho zavolat... Jde jenom o tom vyšroubovat starý, našrubovat nový a hotovo, přijde mi to docela banální věc na to, abych cpal peníze nějakému intalatérovi, ale nikdy jsem nic podobného nedělal, takže se bojím, že to asi zas taková banalita nebude. Můžu se do toho pustit sám? díky

pokud je špatná voda a delá se vodní kámen, nejaké prekvapení múže být vysoko pravdepodobné

nesnášim plastový šmejd, nevíš co kde praskne pri pokusu neco uvolnit, poctivé kovové trubky jsou nekdy problém, občas je potreba dvou lidí, jeden "kontruje" aby se točivý moment neprenášel dál na neco a druhý se snaží povolit, u plastú je to nutnost

múžeš se pokusit vytočit ten ventil, potreba je dvou hasáku, jedním zakontrovat, druhým vytáčet, pokud to nepújde primerenou silou, nech to být, budeš muset volat instalatéra

jo ješte drobnost, nestačí vytočit a znovu našroubovat nový ventil, dle prevedení ventilu jde tam tesnení nebo se utesňují závity teflonovou nití nebo páskou

.... :puff: