Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Renovace a nátěr borovicového nábytku

Dobrý den,

mám dotaz týkající se renovace nábytku - masiv. Nejsem žádný odborník, proto se budu ptát laicky. Máme nábytek z borovice masivu, předpokládám, že je pouze lakovaný, už trochu oprýskaný, tmavý, ale rádi bychom ho renovovali a docílili tohoto výsledku http://im9.cz/iR/importprodukt-orig/3dd/3dd724af17 4fc7106994a9804ab0b761.jpg - tedy bílé barvy, ale se zachovanou strukturou dřeva. Ráda bych se zeptala, zda má někdo s takovouto renovací zkušenosti - jak postupovat po obroušení, jakou barvu či jiné přípravky zakoupit, aby se nám dílo podařilo. Nejbližší specializovaný obchod máme trochu z ruky a já bych do něj ráda šla už s jasnou představou, co koupit, jak se pohybuje cena těchto přípravků, barev atd. Proto Vám všem předem moc děkuji za odpovědi a případné rady.

Oleje PNZ používám na chalupě už asi 5 let. Tím zde uvedeným máme natřené komody z Ikea a vypadá to příjemně rustikálně jako že staré. Není to jako nalakované, ale matné. Ještě používám na kuchyňskou desku olej taky od PNZ, ale ten už bezbarvý. Ten se ale musí každý rok obnovit. Ten už tolik nevydrží, když se to každý den meje.

dosť skoro sa budíš, zrejme vybielené drevo kryštálovou sódou, odfarbovač, kysličník, apod. pred morením alebo lakovaním šelakom či morením ľanovým olejom. To nevypadá na prírodnú mozaiku dreva, ani na makotinu zo smreku. Skôr ako balza na modelárske potreby v prípade, ak je to prírodné drevo a nie hovadina z plastu.

Já bych použil bílou lazuru např. Herbol ve dvou tenkých nátěrech nebo opravdu zde zmiňovaný vosk PNZ. Když se to udělá v tenkých vrstvách a vosk se po nátěru setře lehce hadrem, tak to bude vypadat dobře. Do mořidla bych nešel, protože se opravdu musí přetírat lakem.