Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Renovace a nátěr borovicového nábytku

Dobrý den,

mám dotaz týkající se renovace nábytku - masiv. Nejsem žádný odborník, proto se budu ptát laicky. Máme nábytek z borovice masivu, předpokládám, že je pouze lakovaný, už trochu oprýskaný, tmavý, ale rádi bychom ho renovovali a docílili tohoto výsledku http://im9.cz/iR/importprodukt-orig/3dd/3dd724af17 4fc7106994a9804ab0b761.jpg - tedy bílé barvy, ale se zachovanou strukturou dřeva. Ráda bych se zeptala, zda má někdo s takovouto renovací zkušenosti - jak postupovat po obroušení, jakou barvu či jiné přípravky zakoupit, aby se nám dílo podařilo. Nejbližší specializovaný obchod máme trochu z ruky a já bych do něj ráda šla už s jasnou představou, co koupit, jak se pohybuje cena těchto přípravků, barev atd. Proto Vám všem předem moc děkuji za odpovědi a případné rady.

Já bych použil bílou lazuru např. Herbol ve dvou tenkých nátěrech nebo opravdu zde zmiňovaný vosk PNZ. Když se to udělá v tenkých vrstvách a vosk se po nátěru setře lehce hadrem, tak to bude vypadat dobře. Do mořidla bych nešel, protože se opravdu musí přetírat lakem.