Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde sehnat velké balení vodky?

Dobrý den všem,
Děláme každý rok likéry jako jsou ořechový, třešňový, višňový atd.. V zimě potom po večerech pocucáváme. Děláme např. 20-30 litrů. Používáme k výrobě vodku, ale už nás nebaví kupovat ty předražené půllitry. Otázka zní:

Dá se někde koupit třeba 30L barel vodky za lepší cenu? Pořád to hledám, ale nic nenecházím.

Děkuji za tipy

tak to jsi slabej, prej pálenice

neznáš recepty ukrajincú a rusú, cukr, smídka chleba, voda, nechat týden dva pracovat, papiňák, kousek medené trubky, starší zpúsob je bez papiňáku a trubky, hrnec a pary se zachytávají do obráceného kovového lavoru, ten se chladí na nem položeným hadrem, občas se na ten hadr naleje studená voda, produktu ríkají samohonka

dekuji neprosím, nechcu ani zadarmo ....

.... :puff:

To neni tak jsdnoduchy. Zaprvy, cukr a voda nekvasi, musi se tam neco pridat. Melasa, chleba, rajcatovej dzus nebo treba prevareny kvasinky. I kvasinky totiz potrebujou vitaminy a mineraly(treba fosfor a dusik). Dal by stalo za to snizit trochu pH, dost to pomuze co do rychlosti.
A za druhy, tohle v palenici vypalit nesmi. Dle zakona muzou jenom ovoce, dokonce i ten kvas nesmi bejt prislazovanej, byt se to uplne nekontroluje. Takze nezbyde fakt nic jinyho nez palit doma. No a palit na cistej lih, tak aby to nemelo zadnej smak ani smrad, to chce refluxni kolonu, nebo palit alespon na 3x, spis na 4x, coz zase nese vyznamny ztraty.
Takze tak. Napad dobrej, realizace mozna, neni to prilis narocny, ale taky to neni uplna trivoska, jak to na prvni pohled vypada.