Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plynový sporák - plamen se zeslabuje

Dobrý den, mám problém s plynovým sporákem. Trouba jde v pohodě zapálit. Poté zesílím plamen abych troubu vyhřál, ale po cca 2-3 minutách se plamen sám zeslabí na minimum, i když je knoflík nastaven na max, nebo kdekoli. Trouba nezhasne, ale plamen už dále nejde zesílit a zůstává na minimu. Vařiče fungují normálně..

Děkuji velmi za radu :)

Prvně to znamená sehnat náhradní pojistku podle typu sporáku. U těch starších byla měděná trubička plněná kapalinou, která vedla od hořáku trouby ke kohoutu (tak jak bývaly teploměry chladicí kapaliny u starých aut), novější mají pojistky elektrické. Postup výměny lze vysledovat podle způsobu umístění ve sporáku.