Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Umakartové bytové jádro.

Prosím o radu,čím obložit,natřít..ošklivé bytové umakartové jádro.Nechci umakart bourat,ale levně bez větších stavebních uprav jádro zrenovovat.Máte,prosím,někdo zkušenosti?Děkuji.

Měl jsem stejné dilema. Bourat se mi nechtělo, a ošklivý umakart mě dusil. Řešil jsem to co nejlevnější variantou. Koupelnu a hajzlík jsem obložil klasickými obkladačkami přímo na umakart, vyhodil jsem plechovou vanu s panelákovým otočným umyvadlem a instaloval sprchový kout. Zvenčí jsem jádro obložil obkladovými panely, v akci v OBI za poměrně mrzký peníz. Celá renovace panelákového jádra mě i s pořízením sprchového koutu a umyvadla se skříňkou, nestála víc než 10 tisíc... :-)

Lepit keramický obklad na umakart problém není, pokud se zvolí vhodné lepidlo. Předpokladem je dokonalé umytí umakartu např. Jarem, před samotným lepením jsem ještě plochu přetřel hadrem namočeným v lihu. Lepil jsem disperzním lepidlem DILEX, a drží to jak židovská víra už řadu let. Když jsem loni potřeboval vyměnit jednu prasklou obkladačku (neopatrná manipulace s pračkou), odsekával jsem to majzlíkem a zbytky lepidla dloubal špachtlí půl hodiny... :-) Na obkladové panely dobře posloužil Mamut, příprava k lepení je totožná - umakart pečlivě umýt a odmastit.

Lepit keramický obklad na umakart problém není

uvedený výrok je pravdivý i není

pravdivý je pokud jde o tvrzení bezproblémového nalepení

nepravdivý je pokud jde o tvrzení že nevznikne žádny problém, "problém" vznikne následne, časem, netuším jakým mechanismem k tomu docházi ale co jsem odpozoroval u více bytú kde to takhle bylo udeláno, časem dojde k nehezkému vyboulení umakartové desky smerem od jádra do prostoru místnosti, je to jasne okem viditelné bez jakéhokoli merení, deska se vyboulí 1-2 cm i víc, vzniknou drobné praskliny u spárováni kde je pak tendence k usazení špíny

žít se s tím dá, o nic vážneho nejde

.... :puff:

časem dojde k nehezkému vyboulení umakartové desky smerem od jádra... vzniknou drobné praskliny u spárování

Definuj prosím termíny "následně" a "časem". Jádro jsem obkládal v květnu 2006, žádné vyboulení ani praskliny do dnešního dne nepozoruju. Nejspíš mám jádro z jiného umakartu... ;-)

Tak že by se vlhkost mohla dostat pod dlažbu spárovačkou (obzvlášť přímo ve sprchovém koutě), tomu docela věřím, a tak trochu jsem s tím i počítal. Proto mám celou koupelnu pro jistotu vyspárovanou sanitárním silikonem. Přes glazuru a silikon se pod obklady vlhkost nemá šanci dostat. Na záchodě jsem vhkost neřešil, tam je vyspárováno klasickou spárovačkou, a přesto ani tam žádné vyboulení či praskání ve spárách nepozoruju...