Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sací koš

Výsledek je překvapující. Původní dotaz z 13.7 (zde) zněl, proč utíká tlak z tlakové nádoby (aquamatu) i po výměně vaku (byl protržený). Zpočátku čerpadlo s novým vakem běhalo normálně ale po několika týdnech se čerpadlo začalo i několikrát za noc dočerpávat, jako když někde utíká voda.

Při výměně prasklého vaku v aquamatu bylo nutné tlakovou nádobu důkladně vypláchnout od rzi (ze železité vody, podobně to bývá i při pravidelném čištění nádržky splachovače, studniční voda je hodně železitá). Po vymytí a vysušení vnitřek tlakové nádoby vypadal dobře, byl vložený nový vak, natlakovaný aquamat, přimontovaný.

A ejhle, po několika měsících se musel aquamat často dotlakovávat na 1,8 atm a pak dokonce i po týdnu nečinnosti byl tlak na nule, byl prázdný.

Příčina? Maličká dírečka v tlakové nádobě!!! Ve spodní části kousek pod přechodem mezi válcovou stěnou a spodním dílem je maličká dírka, není ani vidět, jen je cítit na hřbetu ruky lehký závan vzduchu. Při přiložení prstu je cítit, že tamtudy utíká vzduch. Takže - dírka v tlakové nádobě. Za týden je tlaková nádoba prázdná.

Řešení - je nutné vyměnit tlakovou nádobu (aquamat), i když je to maličká dírka, tak to zatmelit nějakým speciálním tmelem (třeba Mamut?) asi nepůjde, leda to nechat zavařit mosazí, ale už je tlaková pevnost 10 atm max. zpochybněná.

Nebo by to šlo alespoň provizorně zevnitř nějak zatmelit, přelepit?

Uvádím to pro případné další zájemce i jako vysvětlení pro ochotné rádce, kteří radili.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny