Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bojler Tatramat

Dobrý den,
prosím o radu.
Máme bojler Tatramat eov122. Stalo se, že bojler nenahřívá vodu, tak jak by měl. Nastavím na něm max. teplotu a tu prostě nenahřeje. Kontrolka při nahřívání normálně svítí. Zastaví se to v polovině stupnice. Při sprchování se pak stává, že mezi teplou vodou občas proteče trochu studené. Při nahřívání vody taky trochu syčí ale to dělal vždy a nikdy s ním nebyl problém.
Co jsem se tak dočetl, tak může být chyba buď v topném tělesu, nebo termostatu a nebo je to zadělané vodním kamenem.
Dokážete podle popisu závady identifikovat co bude špatně?
Nechce se mi to moc vypouštět a opravovat ale asi nemám jinou možnost :-( Nemám s tím zkušenosti a za nějaký případný postup budu rád.
Děkuju

Ak vodu nahrieva,hoci len trochu,tak špirála bude v poriadku.ten ukazovateľ je len informatívny a keď nieje dobrý kontakt s plašťom nádoby tak to skresľuje.Podľa popisu by som to odhadoval na vodný kameň,takže rozobrať,vyčistiť,vymeniť horčikovu anodu a na vypustnom vývode skontrolovať,či nieje vypustná trubka deravá,lebo odber vody by mal byť len z hora.V nových tatramatoch sa tam už dáva taká umelá trubka,ktorá je len vsunutá.