Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kamna KERPEN Petry - výměna šamotu

Dobrý den,
můj dotaz se týká výměny polorozpadlého a popraskaného spodního šamotu u kamen THORMA KERPEN (Petry)
2U4P (kod 075 viz. obrázek). Výměnu by zasloužily i boční spodní (072).
http://www.krbova-kamna-thorma.cz/kamna-petry-kerp en-2u4p-b-hneda-thorma-19889.html.
Nemáte někdo zkušenost s výměnou tohoto šamotu ?
Napadá pouze celkem složitý postup, kdy odvrtám horní 4 zapuštěné hlavy šroubů (6x18), zvednu desku, vytahám
postupně zdravé šamoty a nakonec i poškozený.
To by až takový problém nebyl, ale co po složení s deskou ?
Jak jí připevnit ke kamnům ? Nové závity - 1,2,3 a nové šrouby ?
Neexistuje nějaký snazší způsob? Připomínám, že zaspárování šamotu už nemá význam.
Děkuji všem za radu. Zajíc

Zkusil bych ještě ty 4 šrouby očistit ocelákem a napustit přez noc nějakým "uvolňovákem" (odrezovač+mazivo většinou ve spreji různé značky)Nevím jak u "prvních řad" Kerpenek, nyní tam užívají vruty, ty lze ostatně užít vždy, takže po odvrtání nejsou-li závity nebo poškozené tak lze klasicky dát 4 vruty na křížák a mělo by to být v pohodě, dnes to tak dělají z fabriky , šroubky dotáhnout jakoby s citem na "pevno" a pak nějakou půl otáčku vrátit čili ne úplně "na krev", kvůli dilataci ale ne zas úplně "volně" :-)

Já jsem loni dělal něco podobného, ale na starých kamnách (petrách) z roku 63. Šamot byl po smrti a tak jsem uvažoval o koupi nových kamen značky Kerpen. Když jsem je ale viděl naživo, ani minutu jsem neváhal a dal se do renovace těch starých, protože to ještě byla poctivá kamna a ne ten šunt, co se teďka prodává. Starý šamot jsem vymlátil a nové obložení jsem udělal ze šamotových cihel. Trocha zručnosti s flexou, kamnářským tmelem a nehořlavou maltou... a za půl dne bylo hotovo. V kamnech jsem topil jednu sezónu - v dílně a bezproblémů, tak doufám, že další výměnu budu dělat nejdříve za 30. let.