Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Chlazení kompresoru 24l

Zdravím, mám klasický pidikompresor (http://naradi-potac.cz/303-1114-thickbox/scheppach -hc-24-olejovy-kompresor-24l.jpg). Na klasické věci jako je lakování a podobně dostačuje. Momentálně jsem ale dodělal pískovací komoru která vyžaduje daleko větší průtok vzduchu a potřeboval bych aby kompresor mohl jet delší dobu a neusmažil se.
Bastlil někdo chlazení takového kompresoru? Jaká je praxe? Mě hned z kraje jako prdní napadlo přimontovat na něj saharu z třeba felicie která by přez něj hnala pořádný proud vzduchu. Odhaduji že by to mohlo dost pomoci. Co si o tom myslíte vy? Větší kompresor si teď nemohu dovolit a ani nemám kam jej dát. Díky za nápady.

Normální podle mne je, že zařízení vydrží trvalý provoz, pokud to není výrobcem nějak omezeno v návodu k použití, nebo technických podmínkách. Ergo: kompresor se musí uchladit sám.
Pokud se přes to přehřívá, kontroloval bych mazání, případně vyměnil olej.
Pokud omezení od výrobce je, lze si nejspíš nevýrazně pomoci zlepšením chlazení, ale za cenu rychlého opotřebení, protože teplo vzniká nejen stlačováním (vzduchu), ale i třením v kluzných a valivých částech stroje.
Pískování spotřebuje velké množství vzduchu pod značným tlakem - koukal bych po jiném kompresoru, než abych ztrácel čas a nervy bastlením a čekáním na naplnění nádrže, ale "proti gustu žádný dišputát".