Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Těsnění zahradního čerpadla na zalévání

Prosím o radu, jak správně utahovat těsnění starého čerpadla. Těsnění je téměř nové.
Mezi motorkem a čerpadlem jsou šrouby vedoucí z motoru tomu, co tlačí na těsnění v čerpadle (nevím správný název).
Na šroubu jsou na obou stranách matky, jedna u motoru, druhá u té snad příruby, nebo jak se to jmenuje.
Když utahuji matku, točí se mi celý šroub i s oběma matkami.
Když se postavím čelem k čerpadlu( pumpě), kterou matku utahovat, a tu na druhém konci udržet bez pohybu?

V návodech na internetu je pouze darling a má tam šrouby jen krátké, zakončené jednou matkou, potom je jasné, co utahovat.
Lépe by bylo nakreslit, ale to neumím, tak snad mi někdo porozumí.... děkuji...

Dobrý den,dle mého názoru to koupí nového čerpadla nevyřešíte,píšete, nový koš,jaký model koše,jak vysoý sloupec vody tlačí na klapku v koši,ta sací trubka je dokonale svisle připevněna?
To je totiž základ všeho dění u sání.A jako dodatek,sice už jsem to někde uvedl v jiné diskuzi,dávám nad koš zpětnou klapku a nedochází k úniku vody přes uzávěr v koši.
Celé je to tak,když čerpadlo zalijete a dokáže natlakovat na vypínací tlak,tak není závada v čerpadle,ale netěsní sací cesta od čerpadla do studny.:-)