Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Noznice na plech - co znamena toto?

Zdravim, zvazujem kupu noznic na plech na obcasne pouzitie. Zaujima ma co znamena, ze noznice mozu byt prave, lave alebo priame.

Je to podla ruky ktora striha? Alebo podla ohybnia plechu pri strihani? Som pravak, tak je lepsie kupit prave alebo priame? A s normalnou cepelou alebo radsej tou predlzenou variantou?

Dakujem za vysvetlenie.

Vždy bude záležet co stříháte a jak často stříháte.
Pokud máte jedny nůžky, tak s tím nic nenaděláte a musíte vystřihnout doleva i doprava nebo i rovně. když ale můžete šáhnout do regálu a vzít různé nůžky, věřte, že si vezmete dle zatáčení střihu. Otáčení nůžek je často možné, ale někdy to nejde...

Dobrý den,jestli jsou nůžky na plech levé,nebo pravé,jedno není.Jsem levák,mám nastříháno plechu ručními nůžkami, počítat můžeme na kilometry,takže vím o čem píšu.
Jako příklad,běžně prodávaný typ,pravý nůž je jako spodní,když potřebuji přestříhnout tabuli plechu podél,levou nohou stoupnu na tabuli,levou rukou stříhám a pravou rukou zvedám pravou stříhanou část plechu nahoru.Zkuste někdo tuto operaci s těmi samými nůžkami jako pravák,ruce zapletené do vánočky.Z tohoto a spousty dalších důvodů se vyrábějí nůžky levo a pravostranné.
Jinak,umím stříhat téměř stejně oběma rukama.:-)

Pozrel som si par videi na YT, kde strihanie plechu presne vysvetlili. Podla toho co som sa dozvedel sa noznoice pouzivaju viac menej na finalne strihanie, kde sa material ubera od kraja.

Smer noznic je podla toho, na ktoru stranu sa ohyba plech, ktory je brany ako odpad. V mojom pripade kebyze kupim prave noznice, tak diel drzim v lavej ruke a odpad sa ohyba na pravu stranu.

Zaujalo ma ale tvrdenie, ze priame noznice sa pouzivaju len napr na vystrihovanie od kraja plechu, pricom sa ide maximalne do takej hlbky plechu, aka je dlzka cepele noznic, nakolko plech neuhne do strany.

Je toto tvrdenie pravdive? Nechcem z toho robit raketovu vedu, len si spravne vybrat.

Pro sHpy00n: Píšete nesmysly. Právě pravá a levá ruka s tím souvisí. Pravé nůžky jsou všechny nůžky, které mají spodní břit vlevo a vrchní vpravo, levé nůžky mají spodní břit vpravo a vrchní vlevo. Levé nůžky jsou určené pro leváky a pravé pro praváky. I přímé nůžky se vyrábějí jako pravé anebo levé. Pokud stříhám pravými nůžkami pravou rukou, tak vidím na čáru na plechu, pokud bych si vzal levé nůžky do pravé ruky, tak na čáru na plechu neuvidím a musím hlavu posunout až doprava vedle nůžek abych viděl jak horní břit umístěný vlevo dopadá na nakreslenou čáru. Pokud je člověk pravák, koupí si pravé nůžky a levák zase levé nůžky. Nepište tady nesmysly když tomu nerozumíte. Přeji hezký zbytek dne.