Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Noznice na plech - co znamena toto?

Zdravim, zvazujem kupu noznic na plech na obcasne pouzitie. Zaujima ma co znamena, ze noznice mozu byt prave, lave alebo priame.

Je to podla ruky ktora striha? Alebo podla ohybnia plechu pri strihani? Som pravak, tak je lepsie kupit prave alebo priame? A s normalnou cepelou alebo radsej tou predlzenou variantou?

Dakujem za vysvetlenie.

Pro sHpy00n: Píšete nesmysly. Právě pravá a levá ruka s tím souvisí. Pravé nůžky jsou všechny nůžky, které mají spodní břit vlevo a vrchní vpravo, levé nůžky mají spodní břit vpravo a vrchní vlevo. Levé nůžky jsou určené pro leváky a pravé pro praváky. I přímé nůžky se vyrábějí jako pravé anebo levé. Pokud stříhám pravými nůžkami pravou rukou, tak vidím na čáru na plechu, pokud bych si vzal levé nůžky do pravé ruky, tak na čáru na plechu neuvidím a musím hlavu posunout až doprava vedle nůžek abych viděl jak horní břit umístěný vlevo dopadá na nakreslenou čáru. Pokud je člověk pravák, koupí si pravé nůžky a levák zase levé nůžky. Nepište tady nesmysly když tomu nerozumíte. Přeji hezký zbytek dne.