Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neví někdo kde sehnat tento ''šněk,ozubený válec,frézu'' na štěpkovač

No neví někdo kde sehnat tento ''šněk,ozubený válec,frézu'' na štěpkovač ?
ND v servisech... prý nejsou jedině celou převodovku s ním,normálně mám chut si to objednat z číny.Kontakty jak takž mám.... nevím opravdu...

zítra přidám další obrázky...

Přes 1 000 sprchových koutů na Favi.cz (inzerce) (reklama)

trtr + IkaSGC (děkuji oběma za rady/zkušenosti a pomoc) :-)

Ano musí to být robustní a masivně udělané z kvalitního železa,včetně těch nožů... ten válec je původní/originál... (první fotka která se nezobrazuje toho válce je ilustrační tj. z netu) nikdy nebyl ještě broušen,vyzkouším ve svém okolí najít nějakého brusiče (pilové kotouče,frézy apod...) jen se bojím kdyby to blbě nabrousil třeba nějaký blbec flexou nebo přebrousil nepravidelně nebo prostě špatně... tak to bude dělat silnou neplechu....

Ono kdyby to házelo třeba i o milimetr i víc,nebo bylo špatně udělané vůle atd... tak to rozláme tu litinovou desku nebo vydře nebo to bude hodně opotřebovávat převodovku,ten drtič má tlak na ty štěpky neuvěřitelný... to musí být zpřevodované jak ''kráva'' na ten motor...

Já kdybych věděl kde to objednat,tak to objednám,z číny to podle mě nemůže stát více jak 20$dolarů... jen nevím pod jakým názvem nebo pod čím to hledat...

Přidám sem více fotografií zítra :-)

Tak přebrousit to nebude problém. Dejte to nějaké firmě, která vlastní NC či CNC stroje, určitě Vám za nějaký peníz vyhoví (bude to přesně-jeden nůž stejný jako druhý). Flexou se to určitě nebrousí, to máte pravdu.
Jinak jako odlitek bych to určitě nevyráběl, byl by velký problém s kazy v materiálu. Obrobit by to šlo, ale bylo by to neuvěřitelně drahé a proto se volí kvalitní svařování. Také by šlo udělat nože vkládané, ale tam je to horší na upevnění, kvůli bezpečnosti. Jinak soused má podomácku vyrobený štěpkovač a bere to 50-70 větve úplně v klidu, točí to asi 30 otáček za minutu, takže pomaloběžné.

Pokud to je do štěpkovače, i když o nízkém výkonu, tak výroba nebude nic jednoduchého. Optimální je výroba odlitku s přesným kalením. I soustružením a svářením by to šlo vyrobit, ale bude to mít podstatně horší vlastnosti, nižší pevnost, menší životnost a komplikovanější vyvážení.
Myslím že cena kvalitního provedení by se blížila ceně štěpkovače. Raději bych tedy také zkusil poptat se u výrobce, i když i toto, pokud jde o originál, není konstrukčně žádný zázrak.

Zdravím, te´d jsem našel v popisu stroje STiga, že nože lze přebrousit svépomocí pilníkem. Poté bych použil smirkový papír na finiš. Nůž bych opatrně upnul do svěráku, abych nepoškodil osu a každý nůž pomalu přejel do kříže pilníkem (3-5 tahů na každou stranu, tj. 6-10 tahů na nůž celkem. Pak bych vzal brusný kámen a zase takto, nakonec ten smirek či jemnější kámen. Pokud budete postupovat pomalu a držet trochu úhel, mělo by to být ok. Ať taky celou sezónu neřešíme nůž, když stačilo, tak málo.:puff:

P.S.: Po práci nože nastřikejte WD sprejem (za klidu, ať není sprcha pro obsluhu), ochráníte je před korozí a déle vydrží ostré. Hlavně, kdyby se vyskytlo cokoliv divného, tak kvůli bezpečnosti nůže nepoužívejte (při montáži prohlédněte všechny svary, zsa jsou nepoškozeny. Štěpkování zdar.:-)

Taky Vás zdravím a děkuji....
Jo,válec leží nabroušený/nenabroušený v Novém městě nad Metují v dílně zamčený.... a stále se slibuje... snad už se podaří....
válec nebyl poškozen,ale byl částečně tupší....
ten válec je vyroben z jednoho odlitku,je masivní a velmi kvalitní ocel/železo....

kejki Díky

Jo taky mě to napadlo,mokro-sucho bruskou,dvoukotoučovou bruskou nebo flexou,nebo pásovou bruskou s brusným pásem :)
náklady na nabroušení nula nula nic... ale když to ostří přehřeješ flexou nebo spálíš... tak jsi...
myslel jsem že je to lepší dát profesionálům a zas mít na několik let pokoj.... v pondělí je začnu urgovat... že ho chci zpět.... ani k tomu se nemají a furt slibují... snad i pilový kotouč musí dát více práce nabrousit než ten válec/fréza/šnek....

kejki

Díky,jo je to tak,jak jsi psal,mě by jen zajímalo jestli by šlo amatérsky zabudovat nějaký klasický elektromotor,třeba od Mez/Mohelnice,Siemens s výkonem cca 3KW a kolik tak stojí.... předpokládám že kdyby odešel motor,navinutí a oprava by byla stejná jako za repasovaný nebo motor v top stavu... nový motor na štěpkovač musí stát tak cenu štěpkovače....