Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak opravit uštípnutou špičku u elektronky ?

Ahoj, chtěl bych se zeptat zda mi někdo poradí jak opravit uštípnutou špičku u elektronky ? Elektronka byla funkční a je mi ji líto vyhodit kvůli tomu že se do ni nasál vzduch. Dalo by se to jakýmsi způsobem opravit ? Napadlo mě ji nahřát nad plamenem celou a špičku zatavit sklem a nechat schladnout, teoreticky by to teplo mělo ten vzduch vysát a vzniknout tam podtlak, něco jak když zavařujete povidla. Díky :)

Prosím tě, přestaň vymýšlet kraviny a raději si tu elektronku sežeň novou. To co tu vymýšlíš jsou jen čisté krávoviny.

Navíc už jsem tvůj dotaz potkal na jiném fóru a tam ti to lidi vysvětlili stejně jako tady a nakonec jsi taky uznal, že je to kravina. To to potřebuješ slyšet znovu ?

__________________________________________________
Tímto bych to asi uzavřel za tazatele. Nemá mu cenu to vysvětlovat znovu.

V elektronce musí být sakra vákuum. Nestačí vysát sebelepší vývěvou. Je tam takzvaný getr (jestli si ten název dobře pamatuju). Když se dobře podíváš, nahoře v lampě je taková mistička. Tam byl prášek, ten getr. Po vysátí vzduchu vývěvou se tento getr zapálí vf proudem a ten teprve udělá pořádné vakuum, sežere zbytky molekul plynu a udělá ten stříbřitý povlak na elektronce. Když do lampy vnikne vzduch, tento stříbrný getr zšedne, protože ještě pobral něco vzduchu, ale víc už nemůže. Máš ten prášek náhradní?