Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cim cistit sprchovu hlavicu od kamena?

Mam v dome dost tvrdu vodu a za cca 4-5 mesiacov sa mi zanesu vsetky kohutiky v dome. Riesim to rozobratim, vycistenim sitiek od kamena (to vydrzi par mesiacov), ale problem mi robi sprchova hlavica (odmontovatelna z hadice), pretoze neviem vycisti spolahlivo tie male trysky, Vzdy to rozmntujem pobucham s tym, vypadnu odtial velke kusky kamena, nalejem tam octovu vodu a necham chvilku odstat.
Chvilku je tlak v sprche normalny (par dni) a potom som ta upcha cele znovu a voda tecie pod vyrazne mensim tlakom.
Nova hlavica stoji sice 2.56 eura najlacnejsia, ale to mi vydrzi zase len na par mesiacov, nie je nieco co mi pomoze s cistenim na dlhsiu dobu ako tych par dni?

Raději bych trvale vyřešil příčinu než abych se neustále babral s odstraňování důsledků. Sice to obnáší vysokou investici, ale pořád lépe než za pár let rozsekat půl domu kvůli kompletní výměně zarostlých trubek. Šel bys do úpravy tvrdé vody předřazeným změkčovačem?

Skoro jsem zapomněl.. Nevím jestli zrovna výrobek uvedený dole. Koukal jsem, je to nějaká elektromagnetická mašinka. S tím nemám zkušenosti takže nemohu posoudit. My jsme několikrát osazovali změkčovače s katexovou náplní. Ty sice nepotřebují elektřinu, ale zase vyžadují občasnou údržbu. Víc ti ale neporadím. Zase tomu až tak nehovím abych si troufl určit která metoda je lepší, účinnější, či výhodnější.

Tyhle problémy jsme měli také.Vyřešili jsme je tak,že jsme koupili změkčovač vody "Kalk turbo" asi za 1400Kč a novou hlavici s gumovýma dírkama.Cenu si už nepamatuji,ale nabyla drahá.To bych zkusil jako první.Už asi deset roků máme s vodním kamenem pokoj.Ať se daří.

nejlepsi reseni je katexovy zmelcovac, nejen ze budes mit cistou sprchu, ale i kachlicky, kvalitne vyprane pradlo a do mycky uz nebudes muset davat sul, ma to jen jednu nevyhodu, demineralizovana voda neni vhodna k piti

Ja si na odvapnovanie kupujem kyselinu citronovu, dat do hrnca s vodou (cim horucejsia tym lepsie, ale zas ne tak ze rozpustis celu sprchu :D), strc do toho sprchu a nechaj to tam trebars pol dna. :)
Ja ale necistim sprchu mam na otvoroch sprchy take vybezky ktore maju zabranovat kamenu v otvoroch, a po X rokoch hlavicu vyhodim a kupim druhu stejnu :)

Ta reakcia je vlemi pomala preto pisem hrniec a strcit to tam na pol dna. Cim vyssia teplota vody tym rychlejsia reakcia. Pisal som kyselinu citronovu lebo a) nesmrdi jak ocot a b) viem si namiesat vyssiu koncentraciu jak ocot.

P.S. pouzivam to na varnu konvicu a ine veci v kuchyni, sprchu neodkalkovavam (normalne funguje a to tu mam vapnika ze by som ho mohol predavat na kila :D) skus si pozret hlavice ktore maju vybezky na dierkach, ja som s tym nemal nikdy problem a pouzivam nejaku lacnu hlavicu do 10e ci kolko, ma tie vybezky na dierkach (novu som kupoval tusim po 5rokoch)