Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Koroze tlaková nádoby

Podobný případ: prasklý vak a tudíž i v tlakové nádobě byla voda. Po vyndání starého vytahaného a prasklého vaku bylo zapotřebí vylít rezavou vodu. Rezavá voda a kalné nánosy červenohnědého bahýnka měla původ v železité vodě. Podobně se rezavý kal a krusty usazují i v nádržce splachovače záchodu, takže i v tlakové nádobě byl převážně tento usazený rzivý kal a ne rez z tlakové nádoby.

Tlaková nádoba byla důkladně vymytá, vysušená a prohlédnutá. Kromě toho, že z povrchu zmizel lak a nádoba byla holá na kov, nebylo vidět žádná rezavá místa nebo dokonce zeslabená. Vše vypadalo v pořádku.

Nasazený nový vak, natlakováno, připevněno na čerpadlo a fungovalo to bez vad asi měsíc, ale pak se opět začala zkracovat doba čerpání a bylo třeba vak znovu dofouknout. Tato závada se projevovala stále častěji, až po týdnu odstavení čerpadla byl tlak vzduchu v nádobě nula.

Po novém natlakování bylo vše opět v pořádku, čerpadlo si čerpalo normálně. Až při náhodném přiblížení k tlakové nádobě byl cítit lehoučký vánek - v nádobě je v dolní části maličká dírka, která není ani vidět, lze jí snadno ucpat prstem, kteru to maličko fouká ven. Takže to znamená, že tlaková nádoba je v tomto místě děravá, zřejmě uvnitř zkorodovaná. Rozsah koroze se dá zjistit až po opětovném rozebrání a důkladné prohlídce, ale rychlejší je koupit novou tlakovou nádobu, celý nový aquamat. Pokud má někdo podobný problém, je to jen součást vodárny, kterou lze snadno vyměnit, není třeba kupovat nové čerpadlo.

Nebo má někdo radu, jak takovou maličkou dírku zaslepit tak, aby odolala provoznímu (2-3,5 atm) i maximálnímu tlaku (10 atm)?

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny