Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pevnost kovového U profilu

Dobrý den, prosím někoho o radu, zda je dostatečně pevný kovový U profil (materiál železo), o tloušťce materiálu 2 mm, vnitřní délce mezi rameny 30 mm s délkou postranních ramen 1,5 cm? Chtěl bych do U profilu zasadit podélně dubové fošny o délce 3m jako dřevěný plot o výšce 2 m v poměrně větrné poloze. Děkuji za odpověď, popř. doporučení vhodného U profilu. Karel

no tak na fošnu 160x30mm bych použil U alespoň 80x30x5x normální konstrukční profila a ne tenkostěnný Jackel..
ten profil jestli bude jako na sloupku na stojato a do toho chceš ty fošny zasounout odshora, tak pak profil klidne 100x30x5
ono z tvého popisu jaksi není patrno, jak ta fošna v tom profilu bude..