Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Domácí víno

Dobrý den potřeboval bych poradit, dělám domácí kávové víno ze sušených rozinek. 6 týdnů nechám kvasit pak stočit a 3 měsíce ve sklepě odležet - víno výborné chuti. Nyní znovu naložil a po 6 týdnech kvašení jsem stočil a víno sice voní, ale chuť odporná, hořká, hnusná a není sladká. Používám kvasinky, vše převařeno ve vařící vodě. Dělám ve 30l demižonu - tak je mi to škoda vylít.
Děkuji za rady Standa

No asi se něco nepovedlo. Těžko říct, ale vypadá to, že se do vína dostala nějaká nákaza a víno chytlo octové kvašení, nebo nějakou bakteriální nákazu. Pokud je chuť nepříjemná, asi to moc zachránit nepůjde. Je v tom cítit alkohol? Dá se udělat pokus, jak zjistit
(jen přibližně) obsah alkoholu. Do vhodného hrnku dát asi čtvrt litru vína, vrch zadělat alobalem a v něm udělat díru asi 5mm.
Dát na vařič a uvést do mírného varu. Přitom nad otvorem zapálit. Mělo by to nějakou dobu hořet. Pokud to nelze zapálit, je obsah alkoholu velmi nízký, což znamená, že kvašení neproběhlo správně.
Pokud v tom alkohol je, ale pít se to nedá, tak snad sehnat kde by to šlo přepálit a udělat z toho destilát.