Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vysokotlaký čistič Nilfisk C 120.6.6 PCA X-TRA

Dobrý den, zvažuji koupi této wapky. Díval jsem se na návod k instalaci a obsluze a je tam psané, že pokud se stroj připojuje k pitné vodě, měla by tam být nějaká zpětná klapka. Tak nevím, jestli je součástí nebo se musí dokoupit (1200,-). Měl by tam být akorát nějaký filtr zabudovaný v přívodu vody. Pokud bych chtěl vodu z nízkotlakového zdroje (sud), opět třeba hadice s filtrem !?

Jen by mě zajímalo, že nic takového se ke strojům neprodává automaticky, takže to musím řešit dokoupením nebo neřešit vůbec ?

Děkuji a omlouvám se za trapný dotaz

Myslím, že to ve stejné cenové kategorii bude na jedno brdo a velký rozdíl v tom nebude.
Zpětná klapka: dal jsem ti typ za pár korun. Dáš šroubení na připojení na baterii, kousek hadice, zpětný ventil a hadici k wapce.
Je to složité?
Nejde o to, že by se zpětná voda dostala nahoru do patra, ale také třeba k sousedům. Jak jsem už psal, voda v hadici by se neměla dostat zpět do vodovodu, může být z hadice kontaminovaná. Bez zpětného ventilu se vrací voda z hadice, při poklesu tlaku v řadu.

""kam ta voda teče pokud se naplní hadice a ja nespustím pistoli?""

A kam ta voda teče, když jsou naplněné trubky do koupelny a nepustíš vodu z baterie? ;-)
Pro případ nejasnosti --- nepoteče nikam, pokud nepraskne hadice,
nevyskočí rychlospojka, nebo není spuštěná pistole.
Vapka vypne čerpadlo, nebo se otevře přetlakový okruh.8-)
:puff:

Karcher v této kategorii má plastové čerpadlo, až tuším po řadu 4.xxxx).
Nilfisk už od nelevnějších je v kovu (hliník).
U každého stroje na vstupu je sítko (filtr) je potřeba je kontrojovat a čistit. Viděl jsem už řadu strojů, které majitel pokazil jen tím, že filtr na vstupu byl ucpaný.
Všechny VT umí sát vodu z otevřeného zásobníku se sací výškou cca. 1m, ale při zapnutí musí být hadice zavodněna. Musí tedy mít zpětnou klapku (fyzika 7 tř. základní školy) (Tím nemyslím zpětný ventil do řádu, ale sací koš, obvykle s kuličkou.) Jinak stroj poškodíte.
Při spuštění motoru musí být čerpadlo zavodněno. Případné vzduchové bublinky v hadici způsobují velké rázy v čerpadle a to jimi může být poškozeno (plyn je stlačitelný, kapalina ne)

Při sacím provozu ze sudu je postup malinko jiný, na konci vysokotlakého nástavce je tryska ta se nechá velmi jednoduše sundat z nástavce není potřeba nářadí stačí jen zmáčknout modrou pojistku a vyndat vysokotlakou trysku stisknout pistoli a držet jí pak hlavním vypínačem na stroji zapnout stroj a nechat ho běžet až dojde k nasátí vody. Pak můžete pistoli pustit stroj se zastaví nasadíte stejným způsobem na konec nástavce trysku a můžete pokračovat opětovným zmáčknutím pistole. Doporučuji ale namontovat na spodní část sudu vypouštěcí zahradní kohout aby šla voda ze sudu samospádem sací režim totiž není u hobby strojů právě ta silná stránka.Přívodní zahradní hadice 1/2 coulu a max. délka pro tento režim 5 metrů. Na výpustní kohout ze sudu určitě namontujte vodní filtr cca malý do 100,- Kč větší do 180,-.

Zpětný ventil je výmysl evrop. unie a vůbec není třeba ale předřadný filtr si dokupte chrání čerpadlo ventily a manžety a pisty před opotrebením cena je okolo 180 Kč. Jinak Nilfisk má jednu obrovskou výhodu oproti žlutým strojům z OBI a sice mají kovové čerpadlo. Pozor při saní z nádrže je nutný předřadný filt a stroj bude mít asi o 5 barů nižší tlak než když ho připojíte z řádu.