Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční mikrovlnka - kde najdu pojistku?

Zdravím,
mám problém s téměř novou mikrovlnkou. Koupil jsem ji sice přes inzerát, ale byla stále zabalená a ani jednou nebyla použitá. Po pár dnech však z ničeho nic přestala ohřívat, zbytek je však v pořádku. Točí se, svítí, hučí, všechno jede, jak má, zvuk je OK. Na fóru jsem se dočetl, že to bude pravděpodobně pojistka, našel jsem i fotky pojistky, jak vypadají v jiných mikrovlnkách. V této jsem však nic podobného nenašel. Proto jsem mikrovlnku vyfotil a přikládám sem foto, kdyby náhodou někdo věděl, kam zabrousit :)

Předem mockrát děkuji.

Obvyklá závada je, že mikrovlka hučí a sice poněkud více - jestli si pamatuješ původní zvuk, vrní daleko víc, protože trafo jde do zkratu leč nehřeje a vše ostatní funguje. Bývá to obvykle zkrat v diaku (nebo diodě) - součástka 3 na schématu od kolegy kejki. Měřákem se na tom obvykle nic nezměříš, zkrat bývá až při přítomnosti vysokého napětí. Diak stojí kolem desetikoruny.

To je dioda, ty diaku !
Ta dioda společně s tím kondenzátorem slouží jako zdvojovač - na výstupu pro magnetron bude cca 6kV DC.

Ještě k tvé teorii, že transformátor pracuje do zkratu, která je úplná kravina. Tento transformátor je značně přesycen a ve zkratu bere proud okolo 20A !!! Okamžitě by lítaly jističe.