Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rabaty autoservisů

Nemá někdo zasvěcený a sdílný diskrétní informaci o tom, v jaké výši se běžně pohybují rabaty autoservisů na díly? Setkal jsem se s ověřenou informací o rabatu až 300% a chtěl bych si ujasnit, jestli je to zcela běžné, nebo se jedná o výjimku.

Takto nějak jsem si rabaty také představoval, maje zkušenosti z obchodu s jiným zbožím. Ale opravdu se jednalo o 300%, přičemž to byla čistě náhodná položka a možná že u jiných a jinde by to mohlo být i víc. Dotyčný, s kterým jsem to probíral se netajil tím, že právě na konečných cenách dílů se nejvíc vydělává a všechny ostatní služby, včetně diagnostiky a oprav, jsou vedle toho jen takové přilepšení. Když jsme se pak bavili o cenách pro zákazníka, tak to uzavřel tím, že sám by si auto v servisu nikdy opravit nenechal, i kdyby pro něj musel jet přes půl republiky. Že je to prý moc drahé. Rozhodně mi takto velké rozdíly mezi cenou pro firmu a cenou pro běžného zákazníka přijdou přinejmenším amorální.

Třeba v Kelly se dostanete na maloobchodní ceny.Velkoobchodní neuvidíte, dokud nejste přihlášenej a registrovanej a podle odběrů máte nastaveny slevy.
Na webu uvidíte třeba sadu brzdových kotoučů za 1000 kč.Já ji koupím za 450, ale ůčtovat vám budu tu, kterou vidíte v maloobchodě.
Vážený zákazníku, dneska máme akci na brzdové kotouče.Nechcete tyto za 750?Dáme vám slevu.A to na nich mám vývar ještě 300.

U speciálních origo dílů, co druhovýrobě se neoplatí vyrábět se na slevu u dealerů nedostanete pod 10 %.To pokryje akorát náklady na cestu přes celou Prahu pro ten díl.No možná nějaké procento zbyde, záleží o jakou věc se jedná.

Mít marži 300 procent snad nejde, to bych vám ty kotouče musel prodávat za 3000, ale vy víte z maloobchodu, že stojí litr.

Rabat 300%, technicky možný není.
Tedy pojmy:
Rabat je sleva, kterou poskytuje dodavatel (výrobce) prodejci.
Například sám výrobce výrobek prodává konečnému spotřebitelovi
za 100,- Kč. Dodá ho prodejci (obchod) a poskytne mu rabat 20%.
Tedy prodejce nakoupí za 80,-, ale prodá za 100,-.

Ale prodejce si může ještě přidat MARŽI. Tedy přidá si marži třeba
30%. Tedy výrobek prodá za 130,-.

Nevím, jakou marži si přidávají servisy, ale 300%, bych považoval za prasárnu. Ale dnes je možné však všechno.8-)

Těch 300% není můj názor, ale ověřená skutečnost. Finální cena dotyčného dílu je daná výrobcem a činí téměř 900€, autorizovanému servisu dodávaná za 300€. Jako výchozí hodnotou jsem nevzal cenu výrobce, ale cenu prodejní, protože i tu určuje výrobce.

naivní otázka dítete

zdroje a dodací lhúty náhradních dílu jsou rúzne, frekvence použití položek nestála, cenová politika majitelú servisú a výrobcú aut rúznorodá

rabat 300% i víc, je u malých a laciných dílu úplne normálni záležitost, všude, jak u servisú tak v malobchode s díly, nejenom s díly pro automobily,

kdo a proč by jinak ty díly držel skladem, jednak jsou to umrtvené peníze, jednak vznikají náklady na skladové prostory, náklady souvisejíci s udržovánim evidence a dosažitelnosti, skladovánim také vzniká riziko zcizení, poškození prostredím, drobnými nehodami

čemu se divíš že rabat múže být 300% a víc ???

.... :puff:

Ano, je to tak možné.
V mnoha případech výrobce určí finální cenu pro prodej koncovému spotřebiteli.
Potom již prodejce nemá možnost k této výrobcem určené ceně přidat
sám navíc marži.
Výrobce ale si je toho vědom a prodejci dá o to větší rabat.
Většinou také, takové obchodní dohody je to, že prodejce, který má na to velký rabat, přejímá všechnu odpovědnost za výrobek.
Tedy například, v případě reklamace zboží, opravu, nebo výměnu nese
prodejce. Tedy již nemůže reklamaci přenést zpět na výrobce.
Tedy ve výšce rabatu, jsou zakalkulovány případné náklady na reklamaci, nebo třeba i náhrada škody, která vznikne zákazníkovi, vzhledem k závadě na výrobku.
Například, pokud zákazník havaruje s autem, vlivem vadného náhradního dílu na vozidlo, může nést následky prodejce dílu.
I proto, tak velké rabaty.

Marze naozaj nie su pevne a cim lacnejsia suciastka tym vacsia marza.
Ale obcas to obchodnici prezenu. Raz ma nasrali v servise, kde mi doplnovali klimu a menili ventilkutvarovo a dizajnovo podobnej tej na bicykli. Vypytali si za to 12 eur a bol som velmi blizko nezaplatit to (namontovane to uz bolo) a odist, pretoze ma to ako strojara trosku vytocilo pytat za taku vec 12 eur. Predavac argumentoval, ze on to tak draho kupuje, ale nech mi nikto nerozprava, ze vyrobny naklad u takejto suciastky nie je v centoch.

Bohužel je to tak. Marže jsou někdy nastaveny podivně.
Například (mimo jiné), jsem objednal páčkový přepínač, jako
náhradní díl na svářečku. Cena byla asi 180,- kč.
Ten samý přepínač měli v prodejně pro radioamatéry
za 24,- kč. A to jistě ještě na prodeji vydělali. :-)

Ja bych chtel take doplnit. Shanel jsem tycky stabilizatoru ne meho Citrouse, jeden velmi znamy dodavatel dilu 1 ks nabizi za 720 kc, ja ten stejny dokonce urceny primo na nova vozidla v naprosto stejne kvality a znacky ho mohu mit s internetoveho obchodu zabyvajicim se primo Francouzkymi vozy za 350 kc s dph. Sakra to se musi stavet, hýřit, radost podnikat pri takovych rabatech!!!! Lidicky nebudte ovce a nenakupujte u takovych zlodeju, ale radeji si treba udeljte chvilku pri kave a juknite na internet....urcite se vam to vyplati a to nejen u autodilu!

Zrovna ty autodíly jsou třeba pro mě docela problém. Rozumím tomu jak koza petrželi a tenhle segment, aspoň se mi to tak zdá, jen hýří padělky. Třeba taková sada kotoučů a destiček na moje auto. Originál kolem pěti tisíc na jednu nápravu. Brembo, měly by být kvalitní, se dají sehnat taky kolem pěti, ale třeba i za dva tisíce s polskýma přelepkama. A pak čemu věřit.

Asi zatím zůstanu u toho, aby mi díly koupil mechanik. Zaplatím mu práci, ale zase má slevu na díly, tak se to trochu srovná. Stejně si to sám nenamontuju.

Je zpousta kvalitnich vyrobcu a vyrobku, jen pidit a patrat a sledovat recenze zbozi ktere shanite. Pokud zakoupite padelek ci vam neco ohledne doruceneho zbozi nehraje mate jej do 14 dnu bez udani duvodu v neporusenem stavu vratit. Dle meho prodejce padelku jde proti zakonu a myslim si ze tito zlodeji jsou postupne eliminovani jak recenzisty tak samotnym statem. Ja preferuji vetsinou pokud to jde zlatou stredni cestu..... a zatim nemam problem se zbozim, vse funguje jak ma.

Vzdy kdyz zajedu do servisu, sednu s vedoucim k pc a koukame po cenach z jejich nabitky a zaroven vse prokonzultujem ohledne kvality, je to ferovost poctivich mechosu. Ale plati to jen u zbozi ktere si sam nenamontuju ci nesezenu:-). Musite se ptat a lehce pidit a ne zacalovat ihned vse co vam tam namontujou.